Jump to content

112 litrów. Pierwsze podejście

Recommended Posts

Cześć,

Od niedawna planuje założenie swojego pierwszego (po 10 letniej przerwie) akwarium. Moimi głównymi założeniami są: 

- 112 litrowy baniak

- Bojowniki (1 samiec + 1-2 samic)

- Piskorek kuhla (co najmniej 2 osobniki)

- Zbrojnik niebieski

I tutaj nasuwają się moje pytania.

1. Czym obstawić środkową część akwarium, jakie rybki mogą jeszcze dobrze komponować się w tym ustawieniu.

2. Jakie podłoże (myślałem nad jakimś żwirkiem + piaskowo/torfowy lub zwykłą ziemię)?

3. Jakie rośliny, skały i ozdoby się nadają, aby nie zmieniały ustabilizowanych parametrów wody?

4. Czym najprościej ustabilizować parametry wody dla tych gatunków?

Piskorek kuhla (co najmniej 2 osobniki)

Są to stadne rybki także daj z 6 sztuk chociaż.

Czym obstawić środkową część akwarium, jakie rybki mogą jeszcze dobrze komponować się w tym ustawieniu.

Razbory klinowe czy jakieś inne byłyby odpowiednie. (oczywiście jeśli parametry pozwolą).

Jakie podłoże (myślałem nad jakimś żwirkiem + piaskowo/torfowy lub zwykłą ziemię)?

Zamiast żwirku daj piasek (taki z budowlanego do piaskownic z atestem). Pistkorki to ryby denne i wymagają piasku na dnie.

Jakie rośliny, skały i ozdoby się nadają, aby nie zmieniały ustabilizowanych parametrów wody?

Korzenie + kamienie które nie będa zmieniały parametrów. :) Roślinność zależy od tego jakie i ile masz światła.

Czym najprościej ustabilizować parametry wody dla tych gatunków?

Chodzi Ci o to jak dostosować parametry dla tych gatunków? Poczytaj o filtrze RO.

Polecam też lekturę:

http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-4-ciekawe-tematy-zajrzyj-koniecznie/

Powodzenia.

• Like 1