Skocz do zawartości

PIasek jako podłoże


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na tym forum i mam takie pytanie planuję założyć akwarium [160l] a jak podłoże użyć piasku i mam takie troche głupie pytanie gdyż nigdy nie stosowałem piaski jako podłoże.

I teraz na próbę wspypałem troche piasku do miski zalałem wodą i kolor był herbaciany i czy w akwarium filtry dadz radę aby woda nabrała normalnej barwy i była przejżysta?

Edytowane przez rastamaniek19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale chodzi mi nawt jeśli wleję bardzo delikatnie to nie zrobi się taki brzydki kolor wody??

I jeszcze mam takie jedno pytanko bo zamierzam założyć akwarium na ziemi ogrodowej i na to piasek i po między tymi dwoma warstwami dać coś np siatkę taką do steropianu? Bo widziałem gdzieś kiedyś że ktoś tak robił i pomoć lepiej jest ponieważ się nie zapada czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za porady.

A jeszcze mam pytanie tylko nie wiem czy mogę zadać w tym temacie a nie chce zakładać innego aby nie śmiecić na forum.

Założmy założyłem już akwrium zalane jest wodą i narazie jeszcze nie ma posadzonych roślinek tylko sobie stoi i dorzewa i moje mytanie jest następujące czy na dniu musi być włączone światło i jaka temperatura jest potrzebna do rozwijania się bakteri nitryfikacjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki za odp a więc tak postapię;)

Jak bym mógł prosić o wyjaśnienie kilki spraw które sprawiają mi zagadkę ponieważ czytałem na kilku forach aby dodać do wody np kawałek mrożonego pokarmu (jako pożywka dla bakteri nitryfikacjnych) i jedni mówili że to dobre rozwiązanie a inni twierdzili że nie powinno się tego stosować a więc jak byście mogli mi coś poradzić o tym?

Gdyż chciał bym to akawarium założyć jak najlepiej i nie popełnić masy błędów za króre później będą musiały ''zapłcić'' mieszkańcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

akwrium zalane jest wodą i narazie jeszcze nie ma posadzonych roślinek

Sadź roślinki i niech dojrzewa z roślinami, najlepiej szybkorosnącymi.

 

Over miał na myśli żebyś zwiększał o 1h aż dojdziesz do 10h.

 

Możesz wrzucić dosłownie szczyptę suchego pokarmu. Daj działać naturze.

 

Oczywiście filtr musi chodzić non stop w takim akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że kolega miał  na myśli aby o jeden h dodawać a nic nie mówiłem bo każdy ma prawo się pomyłić.

A co do roślinek to za kilka dni zakupię tylko jeszcze nie wiem jakie. O i tu nasuwa się mi kolejne pytanie czy byście mi doradzili jakieś takie nie wiele wymagające ponieważ obecnie mam 0,25w/l i nie użwywam blutli co2 zastanwiałem się nad nawożeniem solami albo kuliki gt jeszcze dokładnie nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...