Jump to content

Akwarium 112l

zmijan
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Moja przygoda z akwarium zaczęła się 11 listopada 2014, kiedy to dostałem akwarium 112 l z rybkami i osprzętem.

Pierwszą rzeczą którą wykonałem, było solidne wymycie akwarium, wygotowanie kamieni, wypłukanie substratu z dna. Roślinki, które były obecne w akwarium, zostały usunięte ze względu na duże pokrycie krasnalami.

Jako, iż miałem możliwość przystosowania akwarium, rybki odpoczywały w innym.

Po zaprojektowaniu swojego akwarium, powiedzmy na taki jaki chciałem, odczekałem swój czas, czyli prawie miesiąc i chciałem zarybić ten mini akwen. Wpuściłem 21 grudnia 2014 rybki, wszystko było w porządku.

1 stycznia 2015 na brzankach zauważyłem ospę lub coś podobnego. Zaniepokojony swoimi podopiecznymi serfowałem po necie i w sumie z nadmiaru wiadomości jestem głupi.

Co dziwne ospa dotknęła tylko brzanki, inne rybki zdrowe.

Czy to zasługa preparatu ICHTIO firmy TROPICAL ?

Na zimne dmuchając, więc od razu poddałem cały basen kąpieli.

Jak wcześniej wspomniałem, akwarium odziedziczyłem z rybkami, ale czytając opinie i nowe artykuły zastanawiam się, ile rybek powinno pływać w takim akwarium ?

W całej populacji rybek była jedna paletka, którą natychmiast oddałem do sklepu wiedząc że tej miesięcznej hibernacji w innym akwarium nie przeżyje, a szkoda mi było takiej pięknej rybki.

Witamy i informujemy, że na forum przestrzegamy regulaminu, który zaakceptowaliśmy podczas rejestracji. Np. przestrzegamy zasad poprawnej pisowni.

andy102

Jak wcześniej wspomniałem, akwarium odziedziczyłem z rybkami, ale czytając opinie i nowe artykuły zastanawiam się, ile rybek powinno pływać w takim akwarium ?

To zależy od gatunku rybek. Poczytaj sobie na forum proponowane obsady do 112 l.

A swoją drogą jakie odziedziczyłeś rybki? Sądząc tylko po zestawie brzanki vs paletka w 112 l, to i dobór innych rybek może być nieciekawy...

Edited by richter