Skocz do zawartości

[200l] dodatkowe oświetlenie a zbiornik towarzyski


ziobrowski87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu szukam w internecie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, posiadam od roku czasu akwarium 200L 100x40x50 i reszta osprzętu tak jak powinno to wyglądać czyli kubełek plus filtr wewnętrzny mechaniczny gąbka głowica.

Oświetleni jakie mam to standard w pokrywie 2x 30w jedna świetlówka flora glo drugą ostatnio kupiłem w prakitkerze osram lumilux 840 2350 lm K - 4000 są to świetlówki t8 oczywiście jak na standardową przykrywę przystało. 

startując akwa prawie równo rok temu najpierw wysypałem na podłoże Tetra Plant Complete Substrate na to wysypałem bazalt, nie dawno dołożyłem pod rośliny kulki z JBL Kugelen. 

Chciał bym stworzyć na prawdę coś ciekawego w moim zbiorniku ponieważ już sporo kasy w niego zainwestowałem i chcę żeby to jakoś wyglądało, myśli z jakimi się borykam od jakiegoś czasu to chcę po nowym roku dołożyć oświetlenia do pokrywy dodatkowo 2x39w t5 w takim  wypadku wyjdzie mi jakieś 0,69 w/l wiem że to jest w miarę optymalna granica ale moje akwarium nie jest akwarium typowo roślinnym tylko towarzyskim i boję się czy takie oświetlenie nie zaszkodzi mieszkańcom mojego zbiorniczka czy nie będą się w nim źle czuły to jest pierwsza myśl która mnie nurtuje druga a mianowicie czy nie będę miał w tedy problemów z glonami przy takim oświetleniu, więc zacząłem się zastanawić czy nie dołożyć tylko jednej świetlówki co w takiej sytuacji dało by mi prawie 0,5 w/l więc nie wiem co mam zrobić ponieważ nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto, dlatego pytam się was doświadczonych akwarystów bo wiadomo jak pójde do zoologa to powie " panie proszę przynieść pokrywe montujemy dodatkowe oświetlenie bedzię wszytko pięknie 3 stóki ;) " więc co radzicie żeby zrobić?

Aha i od 4 dni podłączyłem u siebie bimbrownik ponieważ też noszę się z zamiarem kupienia zestawu co2.

Dodatkowo podam wam jeszcze moje parametry wody jakie w osotatnich kilku dniach robiłem:

 pH - 7
 kH - 4
 gH - 14
 
Dodatkowo wrzucę wam jeszcze dwa zdjęcia zbiorniczka.
Aha i jeszcze jedno może jeżeli dołożę to dodatkowe oświetlenie to nim tylko doświetlać przez krótszy okres czasy czyli jak świecę przez 7 godz dziennnie to dodatkowym doświetlał bym tylko przez 4 h.
Jeżeli załączyłem temat w nieodpowiednim miejcu to z góry przepraszam.

 

Zabrakło mi tchu jak to czytałem, nie dlatego że jestem pod wrażeniem, ale dlatego, że szukałem przecinków.

Zadbaj o to, bo to ułatwia  czytanie, oczywiście o kilku błędach ort. już nie wspomnę. /darekbart

post-20192-0-11484200-1419627141_thumb.jpg

post-20192-0-53948500-1419627154_thumb.jpg

Edytowane przez darekbart
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...