Skocz do zawartości

Projekt szafki na 3 akwaria


Qbapl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jakieś litraże/wymiary zbiorników gdzie można znaleźć ?

2 zdjęcie (skan)

To napiszemy

AK1 30x30x35(szer. x głąb x wys.)

AK2 60x24x30( przód owalny głęb. 30

Ak3 120x35x50 Przód owalny do 41cm

Edytowane przez Qbapl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak ma być to raczej 2 płyty.Osobiscie bym zamienił część z dużym akwarium z częścią srodkową.Duże akwarium więcej trzeba czasu żeby np. coś poprawić i chyba lepiej to robic z ziemi a małe obskoczyć ze stołka,bo wychodzi mi na to że będą dość wysoko.Druga sprawa to w najniższej częsci można dać konkretne wzmocnienia i  nie będzie ich widać.Jeśli zostanie twoja wersja pomyśl nad dobrym montażem do sciany bo jednak kilka kg dość wysoko bedzie.

Edytowane przez bamse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to w najniższej częsci można dać konkretne wzmocnienia i nie będzie ich widać.J

Tylko, że wtedy te mniejsze baniaki zostaną bez podparcia ;)

 

PS. Rozwalają mnie te reklamy, jak wrzucisz zdjęcia na ifotos to jutro się przyjrzę i podpowiem, ew. nich ktoś inny (cierpliwy ) coś  doradzi.

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Zastanawiałem się nad tym by Ak3 było w środku ale na razie AK1 i AK2 są małe i na pewno by wytrzymały jak by były na górze ale mam zamier je zrobić większe głębsze ale to w przyszłości i się obawiam ze wtedy 2 półka nie da rady bez podparcia na 120 cm. Góra ostatniego akwarium będzie na jakiejś 155cm. Cały regał wys. 185 cm głębokość ok 60cm

A co do tego kawałka bez podparcia przy ak3 (21cm) nie ugnie podstawy dać tam 2x 1,8cm czy wystarczy tylko jedna warstwa?

Edytowane przez Qbapl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę nad Ak3 masz szafkę i jesli tam znalazłoby sie konkretne wzmocnienie oparte na bocznych sciankach to wydaje mi sie że nić nie powinno sie dziać.Sam mam akwarium (akvastabil czy jakos tak firma sie zwie) i stoi na ramie z profili aluminiowych 30x30 mm i takich samych nóżkach,a na tym ok 100kg i nic sie nie dzieje.Ale to tylko moje przemyślenia.A jak sie martwisz o te 21 cm to dokręć w szafce pod tymmiejscem kawałek kątownika metalowego i to napewno nie pozwoli na ugięcie.

Edytowane przez bamse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po paru przemyśleniach mam do was dodatkowe pytania.

1.       Jak zabezpieczyć ssawkę przed parującą woda z akwarium. Szafka będzie zamykana i wiadomo woda paruje i będzie się osadzać na górze na szafce. Czy wystarczy jeden lub dwa otwory na wentylacje a jak tak to           gdzie je umieścić?

2.       Oświetlenie będzie robione (wciągane z obecnych pokryw) nad akwarium jak zabezpieczyć przewody? Czy wystarczy dokładnie je zakleić silikonem????

3.       Jaka przerwę zrobić pomiędzy górną częścią akwarium a szafką. W projekcie jest 20 cm czy to nie za mało

4.       Czy można z filtrów wodę do akwariów doprowadzać rurami Aluplast (takimi do wody) a dlaczego tak by ich nie musieć czyścic w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...