Skocz do zawartości

Konserwacja tła strukturalnego.


krysti27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Za kilka dni przyjedzie do mnie akwa 200l + osprzet. Zastanawiam się, czy kupic tło strukturalne, jednak z racji faktu iz nie znam nikogo, kto je posiada chcialabym was zapytac o kilka rzeczy:

-"normalne" tło zajmuje ok.4cm, ile zajmuje tło 3d?

-podczas funkcjonowania akwa pojawiają się glony, zapewne pojawia sie tez na tle, i tu moje pytanie- czy tlo da sie czyscic? Jak tak to czym? Czy przez czyszczenie jego kolory bledną? Czy przez czyszczenie można je uszkodzić?

-Czy tło też ma swój czas funkcjonowania, czy też będzie cały czas tak atrakcyjne jak w chwili zakupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Za kilka dni przyjedzie do mnie akwa 200l + osprzet. Zastanawiam się, czy kupic tło strukturalne, jednak z racji faktu iz nie znam nikogo, kto je posiada chcialabym was zapytac o kilka rzeczy:

-"normalne" tło zajmuje ok.4cm, ile zajmuje tło 3d?

-podczas funkcjonowania akwa pojawiają się glony, zapewne pojawia sie tez na tle, i tu moje pytanie- czy tlo da sie czyscic? Jak tak to czym? Czy przez czyszczenie jego kolory bledną? Czy przez czyszczenie można je uszkodzić?

-Czy tło też ma swój czas funkcjonowania, czy też będzie cały czas tak atrakcyjne jak w chwili zakupu?

czyści się gąbką do mycia naczyń oczywiście nową, kolory nie powinny schodzić zależy czy tło jest zrobione profesjonalnie, powinno latami służyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko należy też pamiętać o odpowiednim przygotowaniu takiego tła. Często za tłem robią się strefy beztlenowa- zbiera się tam woda i kiśnie. Zbiera się również za nim muł- i często zdarza się że małe rybki wpływają za nie i nie potrafią wypłynąć. Dobrze jest skierować za tło deszczownię, aby pomagała przepływowi wody. Niektórzy robię też w tłach otwory i zaklejają je siatką- dla lepszej cyrkulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe rybki? mi kiedyś tam dorosły skalar się teleportował (inaczej tego nie określe bo nie ma tam miejsca zeby wpłynąć. Pół akwa rozwaliłem jak go ratowałem :>

a co do rośnięcia glonów za tłem to ja wrzucam tam ślimaka :D kupuje taką wielką beste za 1,5zł w sklepie on tam wpada zjada co porosło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...