Skocz do zawartości

260L Green Nature Forest


tomekgdynia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zaprezentować mój baniaczek, który ma juz prawie rok.

Link do galerii:
https://plus.google.com/photos/108494389872022705642/albums/6095648513958617249?authkey=COGS2drSt93PxgE

Wymiary zbiornika:
130x40x50h

Oświetlenie:
4x54W

Filtracja:

1x Filtr kubełkowy 1000L/h biologiczny

1x Filtr kubełkowy 600L/h mechaniczny

Eheim skimmer 350

Nawożenie:
Pełna linia ELOS fase1 i fase2 z K40 raz w tygodniu. Easy carbo codziennie

Podłoże:
Aktywne podłoże ELOS.
Elos terra zero, aqua uno, bottom mineral i terra black.
Rośliny:
Rotala green sp.

Java i willow moss sp.

Anubias nana, petite, baby

Hygrophilia dimmorfis

Microsorium Trident.

mały heniek cuba  i mini glosia, gdzieś tam też jest eleocharis parvula ale dość mało.

Jest także Cryptocoryne ale juz nie pamiętam jaka odmiana też miałem tylko pojedyńczą sztukę.
Obsada:
Ok. 60szt. Bystrzyk amandy
10szt. Kosiarka
10szt. Otosek
5szt. Molinezja black
25szt. Krewetka amano
ok 10szt. krewetka orange i red cherry.

 

 

Podmiany wody 1/3 raz w tygodniu. Co2 12h/dziennie. Oświetlam 10h dziennie. W nocy napowietrzam 14h. Karmienie co 3 dni. Krewetki sticksy dostają raz na tydzień.

 

47544765755067287533_thumb.jpg

 

45094839048923944515_thumb.jpg

 

78976475696681088018_thumb.jpg

 

62475800811422868351_thumb.jpg

 

30927122674812157159_thumb.jpg

 

60595625796938913957_thumb.jpg

 

27214977257779934715_thumb.jpg

 

26245645335691587336_thumb.jpg

 

Edytowane przez tomekgdynia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne! Bardzo mi się podoba :) Te bystrzyki mają tyle co baniaczek czyli ok roku? Wodę masz do nich dostosowaną? Pytam bo moje nie bardzo chcą się tak na złoto wybarwić. Z tym,że moje mają może z pół roku dopiero. Jak to było z Twoimi? 1/3 podmian wody raz w tygodniu to nie za dużo trochę? Raz w tygodniu to ok ale myślę, że 20% by wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim natężeniu światła i nawożeniu muszę to robić, taki co tygodniowy serwis :) w przyszłym tygodniu dorzucam cos ciekawego do Baniaczka hehe bedzie ciekawie... Jutro postaram sie zdjęcia dodać poglądowe na forum bez konieczności wchodzenia w link do albumu. Bystrzyki maja niektóre dwa lata, niektóre rok różne, musisz zastosować odpowiednie pokarmy wybarwiajace, a co do wody to nie jest specjalna jest pod potrzeby roślin :) Pozdrawiam Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Dbaj o pisownię.

/andy102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa bardzo ładne i widać, że wiesz co robić by dobrze było roślinom ale nie zazdroszczę tej solary mieszkańcom. Można poznać parametry wody? Bo jestem ciekaw jak dopasowałeś parametry wody dla wszystkich swoich mieszkańców. Wybacz brak ogólnego zachwytu ale jednak ryby dla mnie są bliższe sercu i przedkładam ich dobro ponad dobro roślin, a u Ciebie jest odwrotnie.

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po raz kolejny :) a więc dzisiaj podaje parametry wody:
pH 6.8 tak samo jak CO2 w nocy się podnosi rano spada. Mierzone o godz 11.
GH - 12 KH - 4
NO3 - 10mg/l
NO2 - 0mg/l
PO4 - 1mg/l
Fe - 0.7mg/l
NH3/NH4 -0mg/l
Co2 nie podaje dlatego, że są wahania w nocy i w dzień, nad którymi celowo panuje :)

Potas sugerując się zdjęciami wygląda na odrobinę za duży, prawdopodobnie tak jest, teraz bedę stopniowo go redukować.

 

I to są wartości w połowie tygodnia 3 dni przed podmianą tj, 3 dni po podmianie. Teraz rosną aż znowu ich nie obniże podmianką :)
50% woda RO 50% kranówka.
Moim nowym nabytkiem jest TWINSTAR NANO. Gdyby ktoś nie wiedział co to jest zapraszam do lektury:) :
http://peha68.pl/twinstar-glony-w-akwarium/

 

Filmik jak to działa :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=Eq6lrF4DcJg

Edytowane przez tomekgdynia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak to urządzenie działa. Zastanawiamy mnie fakt że każą przy połączeniu urządzenia wpuścić obsadę glonożerną. Przy dobrze prowadzonym akwarium kontrola glonów nie jest taka trudna. Do tanich urządzeń ten sprzęt nie należy także życzę Ci aby działał dobrze:) ale nadal duży minus za taką solare. Może hoduje sam rośliny a z rybami daj sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie akwarium musi wyglądać a co do solary to jest w akwarium tyle miejsca z cieniem ze spokojnie rybki sobie tam poradzą co do glonozercow to wiadomo, ze Twinstar nie likwiduje ich w 100% a tez zapobiega ich powstawaniu. A czy jest drogi? Samo podłoże kosztuje dużo wiecej obsada i roślinność tez belka oświetleniowa jak by to z sumować to wiesz kropla w morzu ;) Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 


Regulamin - pisownia 6.1. Na forum wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.

Kolejny taki post, będzie odpowiednio nagrodzony.

/andy102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...