Skocz do zawartości

kanibalizm??


uzoon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

NIE WYDAJE MI SIE TO MOZLIWE PONIEWAZ SAMCA CIAGLE SIEDZI W KOKOSIE I PILNUJE.TO SAMO SAMIEC TYLKO ZE ON PILNUJE WEJSCIA PRZED KOKOSEM I JESLI TYLKO JAKAS RYBA SIE TAM ZBLIZY ODRAZU JEST PRZEGANIANA.SLYSZALEM ZE PONOC MOZLIWE JEST ZJADANIE IKRY KTORA JEST NIEZAPLODNIONA .TAKA IKRA PONOC GNIJE I DLATEGO JEST ZJADANA-ABY NIE PRZENIESC JAKIS CHOROB NA IKRE ZDROWA.ALE NIE WIEM CZY TO PRAWDA... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Miałam barwniaki i po kupnie nowej samicy (stara zdechła) było tarło i mamusia w 2 dni po nim wtrąchneła ikrę aż miło nic po niej nie zostało. Czasem są kanibale nawet wśród najbardziej opiekuńczych ryb.Po prostu wymień samicę .Dodam że odchowywały młode wiele razy w wielogatunkowym akwarium i radziły sobie z dużymi bocjami.

 

Ha ha masz pyszczaki z barwniakami to już wiadomo co się stało .Barwniaki nie obronią ikry przed pyszczakiem jest dla nich zbyt napastliwy bo to drapieżnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha masz pyszczaki z barwniakami to już wiadomo co się stało .Barwniaki nie obronią ikry przed pyszczakiem jest dla nich zbyt napastliwy bo to drapieżnik.

mylisz sie-po pierwsze to barwniaki wytarły sie na nowo i to co sie działo...nie wyobrazasz sobie-barwniaki miały dla siebie pól akwa a inne ryby w jednym kącie najwyrażniej przestraszone.a gdy tylko ktoras wpłynęła na teren barwniakow odrazu była atakowana.tak wiec nie ma opcji ze to pyszczaki.a tak poza tym to stary temat mozna go uznac za nieaktualny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...