Skocz do zawartości

JBL CP e900 - czyszczenie, PROBLEM


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po 20 latach zachciało mi się powrócić do hodowli rybek.

 

Zakupiłem filtr JBL e900, zadowolony poskładałem wszystko do kupy i sobie działa od miesiąca. Roślinki rosną, ryby pływają i wyglądają na zadowolone.

 

Raz na tydzień czyszczę prefiltr oraz przepłukuję strumieniem wody kanał wylotowy filtra.

Po złożeniu do kupy urządzenia, podłączam, zasysa ubytek wody i podłączam do zasilania.

 

No i niestety podczas uruchomienia wywala mi jakiś biały syf w postaci większych kawałków wyglądający jak wyblakły pokarm w płatkach.

 

Szlag mnie powoli trafia. Może jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam ten problem w swoim filtrze ale nic na to nie poradzisz... to są osady które pozostają w przewodach i w filtrze... gdy podłączasz filtr i wlewa się do niego woda to wszystko to wpada do wody i wylatuje z filtra;) ja czasem trzymam siatkę do łowienia ryb przy wylocie wody z filtra i w ten sposób pozbywam się 98% syfu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tylko zauważyłem, że to wygląda na resztki pokarmu w płatkach, który został wciągnięty przez filtr. Praktycznie nie powinien się przedostać do kanału wylotowego.

 

Niedawno zmodyfikowałem uszczelnienie na pierwszym koszu, zakładając 2 przecięte wężyki.

Zauważyłem znaczną poprawę ale jak widać nie do końca. Przy następnym czyszczeniu uszczelnię na całym obwodzie i sprawdzę efekt.

 

O niedokładnym uszczelnieniu JBL serii e już też czytałem i chyba muszę potwierdzić spostrzeżenia innych użytkowników. Po kolejnej modyfikacji zdam relację. Jeżeli i tym razem nastąpi poprawa filtracji mam zamiar zapisać do firmy JBL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr ma taka konstrukcje ze wszystko co bedzie po czyszczeniu nad pierwszym koszem wyleci w formie bialej zadymki.

 

Moim zdaniem to nie wada ... dzieje sie tak z kazdym filtrem, zruszenie go bedzie dawalo taki efekt. Poza chwilowym nieestetycznym wygladem wody bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...