Skocz do zawartości

Akwarium 84 L


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc, mam duży problem. Swoje akwarium założyłem 8 tygodni temu. Pierwsze rybki wpuściłem po trzech tygodniach 3 samiczki i 1 samca gupika . Po kolejnych trzech tygodniach dokupiłem 2 gurami perłowe, 2 prętniki karłowate , 2 zbrojniki , 2 kiryski i 10 neonów czerwonych. W sklepie zoologicznym kupiłem rurecznika żywego , którego wypłukałem i zamroziłem. Dzień później nakarmiłem moje rybki. Niestety po dwóch dniach na płetwach rybek pojawił się biały nalot, mimo szybkiego działania(podniosłem temp. w akwarium do 30 st. i stosuję kąpiel preparatem MFC firmy Tropical) straciłem 7 neonów, jednego gurami, 1 prętnika :(((((((( Proszę o pomoc!! Co robię źle?? Swoją przygodę z akwa dopiero zaczynam. Dodam jeszcze parametry wody jakie mam w akwarium ph-7,6 , gh->14, kh-6 d. Woda jest przejrzysta i rośliny rosną bardzo dobrze . Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie uporalam z tym samym problemem, ja bym wsypala jeszcze lyzke soli, moim rybkom pomoglo choc ich stracilam ok 9, uwazaj bo napewno masz zainfektowane akwa, musisz obserwowac rybki czy nie maja ranek, jak sie zachowuja, ale napewno sa wieksi eksperci i cos dodadza bardzo sensownego- pozdrawiam i zycze cierèliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcję! Rybki stale obserwuję gupiki, zbrojniki i kiryski czują się dobrze, gurami dochodzi do siebie ale prętnik i neonki chorują:(( Czy mam je odłowić, czy dalej stosować tą kąpiel, która już trwa tydzień. Temperaturę zmieniłem na 27 stopni. Jeszcze raz bardzo dziękuję :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...