Skocz do zawartości

wytresowac rybke ;)


sofi26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie znalazlam sie w posiadaniu przepieknego barwniaka, a dokladnie parki tzn tak mi powiedzieli w sklepie bo teraz to ja juz ich nie potrafie rozroznic

przez 2 tyg wszystko bylo ok, a teraz jeden z nich zaczyna byc agresywny w stosunku do innych rybek a konkretnie do jednego welona, ktory ze wzgledu na swoje gabaryty nie jest w stanie mu uciec, a swoim przepieknym welonem "zacheca" do jego podgryzania

czy sa moze jakies sposoby zeby jakos oduczyc podgryzania, przyznaje ze zanim kupilam barwniaki nie mialam o nich zadnego pojecia, ale doszkolilam sie troszke na necie i nic nie wskazywalo na to ze bedzie ona agresywna

czy jedynym rozwiazaniem jest pozbycie sie rybki, tzn oddanie jej do akwarystycznego?

 

 

320l - 3 welony, 2 pielegnice Ramireza - parka, 2 guraminy - parka, mieczyk - samiec, 7 neonek, 3 skalary, 2 gupiki - samce, 3 bojowniki - samiec i 2 samice, 2 kirysy - parka, 2 glonojady i bocja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz taki duzy zbiornik (jak piszesz 320 l) to masz w nim duzo miejsca.barwniaki to ryby terytorialne ktore potrzebuja kryjowek.ja tez mam parke u siebie w akwarium (a jest duzo mniejsze niz twoje)i mialem ten sam problem-barwniaki ganialy inne ryby atakowaly je.pomyslalem ze musze im zrobic kryjowke.wiec kupilem orzech kokosowy przygotowalem go odpowiednio(wyczyscielm dokladnie wygotowalem itp.)i po niedlugim momencie jak wlozylem go do akwarium barwniaki "przejely" kokosa.i teraz po klopocie-nie ganiaja juz moich ryb (no chyba ze ktoras z nich wplynie do tego kokosa albo bedzie w bardzo bliskiej odleglosci od niego).a powiem nawet wiecej-wlasnie mialy tarlo w kokosie wyraznie widac ikre!takze ja polecam takie rozwiazanie-u mnie podzialalo wiec moze i u ciebie zadziala.a co do rozroznienia plci-samiec jest wiekszy i bardziej smukly.samica jest mniejsza ma takjakby zaokraglony brzuch no i ma ladniejsze ubarwienie niz samiec przede wszystkim ta czerwona plama na brzuchu jest u samicy bardzo widoczna.pozdrawiam i zycze powodzenia

 

aha no i samiec ma dluzsza pletwe grzbietowa naprawde jest dluuga.siega do okolo polowy dlugosci ogona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...