Skocz do zawartości

Bardzo proszę o rozpoznanie rybki


skinunder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim akwarium 240 l mieszka stosunkowo 3/4 populacji molinezji oraz 1/4 gupika, rybka której zdjęcie zrobiono jest jednak wyjątkowa pod każdym względem. Jest samiczką za którą uganiają się zarówno samce molinezji wszelakiej maści oraz gupików, zaczynam się zastanawiać czy jakimś cudem nie wyhodowała mi się mała hybrydka tych dwóch gatunków. Rybka jest bardzo szybka i żywotna, o dziwo bardziej ucieka przed innymi rybami niż przede mną. Przez moje ręce przeszło już sporo tych rybek pięknie ubarwionych aczkolwiek ta w swoich barwach przypomina mi samicę gupika, posturą i płetwą trochę bardziej samiczkę molinezji. Oczywiście mogę się mylić i być może ktoś już miał okazję wyhodować takie cudeńko. Co o niej sądzicie. Mi się bardzo podoba.

 

P.S. Ona ma około 7 miesięcy.

 

Temat przenoszę do odpowiedniego działu. /andy102/

post-21812-0-31402400-1414494064_thumb.jpg

post-21812-0-87454100-1414494134_thumb.jpg

post-21812-0-75148800-1414494163_thumb.jpg

post-21812-0-24282300-1414494192_thumb.jpg

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałam,że możliwe jest krzyżowanie się różnych podobnych gatunków np. gupików i molinezji, mieczyków i platek itp. Z takich krzyżówek rzadko coś "wychodzi", młode są przeważnie słabe i chorowite ale zdarzają się przypadki gdzie rybka się odchowa i wydaje mi się,że tak jest w Twoim przypadku :) Mnie to wygląda na jakąś krzyżówkę gupika z molinezją nakrapianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miał już może styczność z podobną rybką, albo może gdzieś na zdjęciach taką widział?

Kiedyś czytałam,że możliwe jest krzyżowanie się różnych podobnych gatunków np. gupików i molinezji, mieczyków i platek itp. Z takich krzyżówek rzadko coś "wychodzi", młode są przeważnie słabe i chorowite ale zdarzają się przypadki gdzie rybka się odchowa i wydaje mi się,że tak jest w Twoim przypadku :) Mnie to wygląda na jakąś krzyżówkę gupika z molinezją nakrapianą.

 Być może że ona właśnie z takiego miotu jest. Ale było ich zbyt wiele żeby móc być pewnym. Był miot w którym pomimo iż samica okociła się w kotniku i małe były bezpieczne praktycznie wszystkie padły, zdarzyło mi się tak ze trzy razy... w przeciągu paru lat. Czasami też odławiam pojedyncze sztuki z ogólnego akwarium i przenoszę je do akwarium z młodzieżą (wtedy kiedy w czas nie uda mi się odłowić kotnej samicy...) Ona jest szybka, zwinna i bardzo żywa, nawet bardziej niż reszta populacji mojego akwarium. W moim akwarium był swojego czasu gupik, który bardzo adorował molinezje, zwłaszcza jedną, nie pływał za gupiczkami. Być może coś z tej ''miłości'' wyszło... :).

Edytowane przez andy102
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...