Skocz do zawartości

Deszczownica do EHEIM PickUp.


Adamu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu kombinuję jak tu ukierunkować wylot mojego EHEIM PickUp 160.

Fabrycznych deszczownic nie ma a podoba mi się ten motyw bardzo - zrobiłem swoje sam:)

 

Człowiek jak zaczynał przygodę był głupi i dał się na mówić na komplet akwarium Diversa 60 z badziewnym filtrem oraz grzałką do bani... grzałka teraz służy do podgrzewania wody na podmiany w 10l baniaku a filtr... leżał.

 

Wykorzystałem deszczownicę z chińskiego filtra z kompletu, kawałek rurki termokurczliwej... i nic więcej:)

 

Efekt na zdjęciu.

 

Wystarczyło naciąć odpowiednio rurkę (wyciąć łuki zewnętrzne by nałożyć na głowicę filtra - dolna część/pasek włożona w dodatkowy wylot i dociśnięta do dołu) by okalała cały wylot, w miarę dokładnie, a w końcówkę wpakować zaślepioną rurkę pcv z otworami (u mnie z chińczyka zabraną). Górny pasek/część przyszpiliłem plastikową zatyczką wciśniętą w otwór zasysający powietrze.

 

Zastanawiałem się czy rurki nie wydzielają toksyn itp... ale naczytałem się tylu artykułów i postów ludzi stosujących je w zbiornikach, że zaryzykowałem.

 

Ustawienie chyba jest ok bo cyrkulacja wody jest na, praktycznie, całej powierzchni (od końca deszczownicy woda wędruje wzdłuż ścianek aż wraca do filtra - początku deszczownicy) a bliżej dna o wiele wolniej woda się rusza niż przedtem - jak dla mnie zysk:)

 

Otwarty na krytykę:)

post-21434-0-36506900-1414319570_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...