Jump to content

Szklany dyfuzor CO2 -uszkodzony ?

raiders
 Share

Recommended Posts

Mam szklany dyfuzor co2 ze spiekiem ceramicznym 20mm  taki jak na filmiku  ,z tą różnicą  ze mój spiek wykorzystuje raptem 5% swojej powierzchni do puszczania  bąbelków   a reszta  jest nie używana czemu ? wada fabryczna ? za małe ciśnienie ..raczej nie .

Czytałem  ze przed pierwszym uruchomieniem dyfuzora należy go moczyć w ciepłej wodzie przez 24h aby spiek "namiękł "  ...ja tego nie zrobiłem  od razu wpakowałem do akwa .

Kolejna  opina to  aby  wymyć spiek w wodzie utlenionej lub wybielaczy  co ma "otworzyć" wszystkie mikro pory  w spieku .

Na filmiku  idą bąble z całej powierzchni spieku   u mnie raptem  5% z tego co widzimy na filmie :/ i to   od strony   rurki

u mnie  wygląda to tak (bardzo podobnie )

Edited by raiders

Podłącz do dyfuzora krótki wężyk, do wężyka podepnij strzykawkę, spiek włóż do roztworu 1:1 wody z wybielaczem opartym na chlorze (np. ACE) i zaciągaj roztwór przez spiek.

Pozostaw tak na kilkanaście minut.

Potem powtórz to samo tylko z czystą wodą.

Edited by Noname

Podłącz do dyfuzora krótki wężyk, do wężyka podepnij strzykawkę, spiek włóż do roztworu 1:1 wody z wybielaczem opartym na chlorze (np. ACE) i zaciągaj roztwór przez spiek.

Pozostaw tak na kilkanaście minut.

Potem powtórz to samo tylko z czystą wodą.

I tak też zrobiłem, ale płukanie w  czystym zwykłym wybielaczu  nast. 15 minut płukania w  spieku w wodzie  czystej .. jak  efekt .... Spiek dalej puszcza bąble w jednym miejscu  jak przed płukaniem, ale  bąbelki są znacznie mniejsze prawie mgiełka .