Skocz do zawartości

obsada 112l


Jakubek_ManUtd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich icon_neutral.gif
od jakiegoś roku mam w akwarium następującą obsadę
3 gurami marmurkowe
10 razbor klinowych
3 zbrojniki
5 kirysów
(do tego mialem jeszcze 2 gurami mozaikowe ale gdy samiec marmurkowego zrobił się czarny i budował gniazdo w którym bardzo przeszkadzały mu mozaikowe postanowiłem oddać je do sklepu)pytanie brzmi. Co mogę ewentualnie dokupić do mojej obecnej obsady???
myślałem nad jakąś pielęgnicą (miałem kiedyś ramireza i kakadu i nie chciałbym ich ponownie) co sądzicie o pielęgnicy Miodowej?, nadawałaby się? bardzo mi się spodobała, a sprzedawca w sklepie jest nie kompetentny i wciska wszystkim co się da, wiec czy może być w moim akwa? nie będzie zbyt agresywna w stosunku do innych rybek? (tzn nie wybije mi połowy obsady podczas tarła?) Jeśli nie to co mógłbym dokupić do akwarium żeby nie było tego za dużo tylko po prostu ładnie icon_smile.gif
Jak z pielęgnic to jakie??
jak inne rybki to jakie??? (prętnik? może jakaś inna ławica?)
Proszę o pomoc i dziękuje icon_smile.gif


Usunęłam zdublowany temat.
Dbaj o pisownię.
/Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady to patrząc na samą pojemność akwarium gurami bym oddał ( ciasno im będzie jak podrosną) . Sam zamieniłem je na harem pretnika karłowatego. Co do zbrojnika to pewnie niebieski też moim zdaniem za mały zbiornik dla 3szt. Nie napisałeś jakie masz podłoże bo dla kirysków jakie by one nie były wymagany jest piach, a poza tym to stadna ryba i dałbym minimum 8 szt. Napisz coś więcej o akwarium , jaką wodę masz, jak zarośnięte, jak robisz podmiany . To są tylko niektóre z informacji dzięki którym można pomóc ci w ustaleniu obsady.

 

Wysłane od siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Parametry za wysokie dla kirysów

 

Który parametr za wysoki dla kirysków, bo z tego co widzę to mieszczą się w zakresie nawet jeżeli by to były górne granice. Wiadomo , że lepiej by było trafić w optymalne parametry , ale nie popadajmy w przesadę. Poza tym kolega nawet nie napisał jakie to kirysy.

 

 

 

Kiryski oddaj jak najszybciej!

 

Uważam , że potrzebę piachu można rozwiązać po prostu go dokładając  czy to poprzez wymianę podłoża na piach lub robiąc im plażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego psyho39 wszystkie kiryski mają mocno zbliżone wymagania i woda ma być kwaśna i miękka a nie obojętna i średnio-twarda. Czy myślisz że kirysy będą całe dnie siedziały na plaży? Najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana podłoża na piasek albo oddanie kirysów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję , że wymiana podłoża na piach to by było optymalne rozwiązanie i najlepiej by było nie stosować rozwiązań pośrednich. Ja sam mam plażę w akwarium i na prawdę nie zauważyłem jakiegoś negatywnego wpływu na komfort życia kirysów. No ale to tylko moje subiektywne spostrzeżenia . 

Jednak w tym przypadku faktycznie  możesz wymienić podłoże bo i tak na chwilę obecną to cała obsada prawie do oddania , sprzedania, zamiany. A przy piasku zwiększasz sobie pole manewru jeżeli chodzi o gatunki ryb, które możesz u siebie mieć . Oczywiście podłoże to tylko  jeden z elementów dobrania obsady , dochodzą jeszcze parametry wody , pojemność zbiornika  itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będziesz miał kirysków ani pielęgniczek południowoamerykańskich (a coś czuję że nie będziesz miał bo bez filtra RO się nie obejdzie) to wymiana podłoża na piasek nie jest konieczna. Może gupiki? Są to ładne ryby,

Które dobrze jest hodować w akwarium gatunkowym ze stosunkiem 1+2/3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...