Jump to content

Jakie domowe sposoby na przygotowanie wody do akwarium?

mrkojiro
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem początkujący i chciałbym zaczerpnąć wiedzy na temat przygotowania wody do akwarium. Jedynym parametrem wody jaki znam to ph, które wynosi 6,5-7 (woda wodociągowa). Niestety innych parametrów nie znam. Dysponuję jeszcze wodą ze studni, nie wiem która lepsza. Na pewno obie twarde nie są gdyż nigdy nie było żadnych problemów z osadzaniem się kamienia. Dodatkowo obie nie zawierają chloru nawet w najmniejszej ilości. W związku z tym, że chciałbym trzymać parkę ramirez, neonki i kiryski (54 litry) muszę mieć wodę dość miękką. W akwa znajdzie się korzeń, dość spory. Zmiękczy trochę wodę i obniży ph? Czy gotowanie wody przed wlaniem do akwa też może pomóc? Nie chcę wydawać 50zł na testy wody, dla mnie to spory wydatek.

-piasek jako pierwsza warstwa, bardzo drobny żwir (1-1,5mm)  jako wartwa druga

-korzeń, dość spory (40cm długości na 15cm wysokości przy akwa 60x30x30)

-temp wody ok 24-25 stopni

-akwarium roślinne

-filtr najprostszy, sama gąbka

-będzie dodatkowo napowietrzane CO2

W skrócie: co mogę zrobić aby być mniej więcej pewnym co do niskiej twardości wody i ph? Co zrobić aby w ciemno poprawić jakość wody dla ryb nie wydając przy tym pieniędzy? Z góry dziękuję za pomoc

Edited by mrkojiro