Skocz do zawartości

Obsada 112L Ameryka


Karolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje założenie zbiornika 112L.

Wymiary: 80x35x40, świetlówki 2x18W, grzałka 150W, filtr kubełkowy, podłoże jasny piasek.

Jako dekoracje gładkie kamienie, korzenie, roślinność z terenów ameryki, dosyć bujna.

Woda:

Twardość: 400 mgCaCO3/l

Odczyn Ph: 7.0

Są to parametry z Wodociągów Miejskich, komplet badań wody planuję zrobić za 2 tyg. po odstaniu zbiornika przed wpuszczeniem rybek.

Biorąc pod uwagę parametry wody jaka obsada najbardziej by pasowała?

Brałem pod uwagę 10 neonek, 6 kirysków i może do tego jakieś pielęgniczki?

Chciałbym żeby akwarium było zbliżone do biotopu szeroko pojętej ameryki, z tym że bez ryb żyworodnych.

Moje pierwsze akwarium od dosyć długiego czasu więc chciałbym żeby wszystko pasowało do siebie.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody mierzymy po tym kiedy akwa dojrzeje i wtedy dobieramy obsadę ewentualnie korygujemy parametry. Akwarium dojrzewa dłużej niż 2 tygodnie-poczytaj o cyklu azotowym. Wiem, że na tym etapie nie możesz się już doczekać aby wpuścić ryby ale uwierz pośpiech nie jest wskazany, spokojnie jeszcze się nimi nacieszysz, na razie niech akwarium spokojnie dojrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dziś wykonałem testy parametrów wody, prezentują się następująco:

pH - 7

GH - 18 on

KH - 12 on

NH3/NH4+ - 1,25 mg/l

NO2- - 0

NO3 - 60 mg/l

PO4 - 1,5 mg/l

Fe - 0 mg/l

Testy ZOOLEK, wg. mnie podwyższona zawartość PO4 oraz obniżona Fe.

Ponawiając pytanie, jakie ryby dobrze by się czuły w takiej wodzie (już nie koniecznie Ameryka)?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...