Skocz do zawartości

Problem z odczytem testów


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak..Akwarium założone 3 tyg temu. Do tego czasu nic nie grzebałem tylko nawoziłem i wybierałem ślimaki - dalej wybieram. Zakupiłem dzisiaj testy i ich wyniki chyba nie powalają .Nie znam sie na tym za bardzo może ktoś by pomógł:

 

 NO3:50

NO2: 0

KH:15-20

GH: >21

PH:7,6-8

 

Z tego co wiem nie są najlepsze więc co mam w takim wypadku robić + testy były robione kilka godzin po zgaszeniu światła .

 

 

 

 

Nawoże: Carbo

               Potas

               Classic

               i chciałem powoli zacąć z : macro red                    

 

 

 

                                                                         :)  :)  :)


I czy mógłbym nawóz carbo i k+-potas moge zmienić na nawozy z innej firmy i nie bedzie róznicy?

 

// Jeśli masz problem, załóż własny temat, nie podpinaj się pod cudze,

nie dotyczące twojego problemu. Zakładam temat w odpowiednim dla Ciebie dziale / darekbart

post-21536-0-07987000-1411671368_thumb.jpg

post-21536-0-88211700-1411671374_thumb.jpg

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca kumam czego oczekujesz. Jeżeli chcesz bić wyniki testów to możesz przez jakieś 3 tygodnie podmieniać wodę tylko wodą demineralizowaną (ale po podmianie należy dodać dzienną porcję nawozu bo ta woda jest jałowa).

By, w późniejszym terminie, utrzymywać niską twardość możesz podmieniać odstaną kranówką + mineralką w stosunku 1/1.

 

Nie wiem jakie masz testy, wiem, że Tetry czasem ciężko odczytać, ja polecam JBL. Twardość itd pięknie pokazują.

 

Roślinki masz malutkie więc i nawozów mało potrzeba - koryguj ilości bo "zaglonisz" sobie wszystko ale co do liczenia to niech się ktoś bardziej w temacie wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz podmieniać odstaną kranówką + mineralką w stosunku 1/1

Chyba demineralką. Zwracaj uwagę na to co piszesz, bo za chwilę ktoś zacznie lać wody mineralne do baniaka, a pretensje będzie miał później do Ciebie ;) .

 

Mati20009, rzuć okiem na ten temat : http://forum.superakwarium.pl/topic/13022-parametry-chemiczne-wody-jak-obni%C5%BCy%C4%87-jak-podwy%C5%BCszy%C4%87/  powinien Tobie co nie co rozjaśnić.

 

Odnośnie obecnych parametrów :

Azotyny na prawidłowym poziomie, choć nie mamy pewności że zbiornik już dojrzał.

Azotany dość wysokie, ale rośliny powinny pomału zacząć je pochłaniać, ich poziom skorygujesz podmianami.

Twardości i odczyn wody zależne od obsady. Domyślam się, że będziesz raczej musiał z nimi schodzić w dół.

Brakuje testu na PO4.

 

 

Nawoże: Carbo Potas Classic i chciałem powoli zacąć z : macro red

Carbo i Potas podawaj cały czas. Uważaj z Classic - to nawóz uniwersalny zawierający macro i microelementy, za chwilę możesz mieć niektórych pierwiastków za dużo w wodzie. Powinno się go stosować przy podmianach a nie jako dawki codzienne (przetestowałem u siebie ;) ). Wątek nawożenia zdaje się że już był poruszany w innym Twoim wątku...

 

 

I czy mógłbym nawóz carbo i k+-potas moge zmienić na nawozy z innej firmy i nie bedzie róznicy?

Możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba demineralką

Dokładnie tak.. mój mózg musiał się zasugerować "kranówką" o tak wczesnej porze. Demineralizowana ma być:) Ja tak zmiękczam moja kranówkę... 3zł za 5L demineralki raz w tygodniu i gra gitara.

Jeszcze raz przepraszam za typo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca kumam czego oczekujesz...

 

Chodzi mi głownie o to czy testy sa dobre/złe , ponieważ sie na tym za bardzo nie znam ale jeśli dobrze zrozumiałem , to aby zbić te parametry bede musiał podmieniać wodą tylko demineralizowaną i po podmianie dolać dzienna dawke nawozu?  :)  :)

 

 

Z tego co sie dowiedziałem kh i gh chce zbić tak do 10 a ph tak do 7,3 - tyle ponieważ chciałbym trzymac rozbory galaxy a takie znalazłem dla nich parametry..  ;)  

 

//Jeden emotikon jest ok, dwa da się znieść,  ale trzy to już lekka przesada. Regulamin 5.1 / darekbart

Edytowane przez Mati20009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

aby zbić te parametry bede musiał podmieniać wodą tylko demineralizowaną i po podmianie dolać dzienna dawke nawozu?

 

Generalnie tak.

Ja nawożę co dziennie rano więc i wodę podmieniam rano by nie zaburzać cyklu. Z nawozem chodzi o to, że demineralka to woda praktycznie jałowa i wypada ją "doszlachetnić". Tak pi razy oko to wygląda. Szczególnie jeżeli masz zamiar podmieniać ok 20% wody. Można też dodać do podmienianej wody dawkę np. Tetra SafeStart... wiem, że wiele osób tak robi.

 

Wyniki testów są jakie są ale da się je obniżyć. Osobiście uważam, że 50mg/l azotanów przy tak malej roślinności to dość dużo. Zobacz ile wyjdzie rano, po całej nocy. Kwestia w tym, że gdy dodasz ryby to poziom azotanów (zakładając, że cyk azotowy będzie już choć częściowo wykształcony) podskoczy jeszcze bardziej. Problem może pojawić się gdy składniki nie będą zużywane... wtedy zajmą się nimi glony przeróżne... Ja, dla przykładu, nie podaję w nawozie azotanów wcale a wyniki mam 30mg/l z rana oraz 0-10 wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...