Skocz do zawartości

Pustaki i cegły pod akwarium


DamianChen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

 

Jestem nowym użytkownikiem. Proszę o odrobinę wyrozumiałości. :smile:

Pa paru latach przerwy wracam do akwarystycznego hobby. Będę niedługo kleić akwarium no i chciałbym na czymś je postawić.

Szukałem jakiś czas używane szafki, ale mizernie one wyglądały. Staram się bardzo ekonomicznie podchodzić do sprawy ponieważ bedzie mi dane cieszyć się akwarium zaledwie coś koło 2 lat z kawałkiem.

Obejrzałem wasze projekty szafek własnej roboty. Niektóre są badzo ładne, ale to nie dla mnie teraz. W moim przypadu trzeba kawał drogi jechać po materiał, więc dostawa do domu będzie kosztować, do tego nie mam narzędzi.

Fajny pomysł, ale nie na teraz. 

Pomyślałem, że mógłbym zdobyć pustaki, ale jakąś ładną cegłę. Myślę, że będzie to niskim kosztem i powinno działać. 

 

PYTANIA !

Czy jak postawie akwarium o rozmiarze 120x40x40 na takich 2 nogach to czy nie będzie zagrożenia rozszczelnienia ? Co o tym myślicie ?

Czy przy długości 120cm będzie mi potrzena trzecia noga ?

Akwarium najprawdopodobniej będzie składane z szyby 8mm. Czy powinienem w tym przypadku jako dolną szybę wybrać 10mm ? A może nie ma to znaczenia ?

 

Tu jest taki przykład tego co mam na myśli:

https://www.youtube.com/watch?v=R9-mKgHV1W0&list=UUM9oZkV3tGJuUUhgZaiGZkQ

 

Dzięki uprzejmie

 

Damian

Edytowane przez DamianChen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podepne siè pod temat.

Mam baniaczek 240 z paletami ale jestem w trakcie budowy i w planach jest wiékrzy baniak 280x60x80 , Baniak bedzie stal na piétrze wiec zrobilem uskok w sciance dzialowej tak aby ciezar zbiornika byl osadzony na scianie nosnej 118ku9s.jpgzmkwb6.jpg

 

Tak jak widac na zdjeciach , podloga jest przed wylewkà wiec pod baniak bedzie jedzcze dolozone dodatkowe zbrojenie poniewaz dojdzie poza baniakiem sump okolo 200L .

W planach mialem zrobic podstawe z Ytonga 18cm i na to blat marmurowy ale slyszalem tez opinie ze wystarczy zespawac stojak stalowy i tez bédzie OK ( aczkolwiek troche sie tego obawiam poniewaz to jednak bedzie spory ciézar ) ..

I teraz jest dylemat czy ytong czy stelaz ?

Moze wy macie jakies inne rozwiàzanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No na cegły wiórówka i na to styropian i akwarium  powinno spełniać zadanie pod względem technicznym :D

Ja bym proponował dołożyć trzeci słupek, dwa to za mało.

Regus, zależy w jaki sposób stelaż będzie miał kontakt z podłogą. Jeśli nogi będą połączone z ramą cokołową na dole to masz ładnie rozłożony ciężar pod całym akwarium.

Ytongi to więćej pracy i mniej miejsca w szafce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój baniak stoi na ytongach 10cm (link w podpisie). Możesz nie dawać trzeciej nogi tylko połóż pod blat dwa ceowniki, teowniki metalowe. Takie rozwiązania są i stoją na nich dużo większe akwaria.

Edytowane przez Misiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...