Skocz do zawartości

Porysowana szyba


TLB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie...

a pytanie brzmi czy da się coś zrobić z delikatnie porysowaną szybą od czyścika, korzystałem z czyścika (JBL) na płaskich szybach w akwarium moim i nic się działo, pożyczyłem czyścik narzeczonej i na wygiętej szybie widać delikatne ryski, nie uchwycę aparatem bo są słabo widoczne.Dodam, ze czyścik był umyty pod bieżąca wodą w celu usunięcia ew. piasku.Osobiście nie słyszałem o jakichś środkach, które by wypełniły te ryski ale zapytać zawsze można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie środki. Pracowałem kiedyś u szklarza i był taki pył (nie pamiętam nazwy ale u szklarza będą wiedzieć). Delikatnie się "zraszało" szybę i wcierało ten pył. Używałem na szybach i lustrach.

Niestety nie wiem czy nadaje się do kontaktu z wodą... no i do tego by trzeba wszystko ze zbiornika wyjąć... raczej to ciebie nie ratuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Adamu dobrze pamiętasz. Ta maź to pasta polerska do szkła. Na pewno szlifowanie tą pastą wiąże się z spuszczeniem wody i usunięciem podłoża. 

Dodam od siebie że jak chcesz zrobić to ręcznie to się zapie... zapracujesz :) Bez kółka na wiertarkę z filcem nie podchodź do tego. Należy także pamiętać że przy pomocą tej pasty nie nakładasz nowego szkła tylko ścierasz szkło do równa tj do głębokości rysy. Niektórzy podają także że szyba po szlifowaniu może zakłócać obraz. Ja szlifowałem szybę w aucie i nie zauważyłem złego efektu. Ele dużo się przy niej napracowałem żeby ją dotrzeć:)

Osobiście mam bardzo porysowane akwarium. Ale prawda jest taka że i tak każdy patrzy do środka a nie na szybę. Więc sobie darowałem bo tafle 125 x 50 bym chyba tydzień szlifował! Choć miło było mieć idealną szybę. 

Pastę dostaniesz w sklepach samochodowych. Powiesz tylko że do polerowania szyby lub reflektorów. Aha jeszcze jedno nie możesz przesadzić przy szlifowaniu z siłą docisku bo w przypadku reflektorów łatwo jest przypalić plastik, sam raz przesadziłem i musiałem polerować od nowa. To samo ponoć dotyczy szyby. Mi się na szczęście nie udało szyby samochodowej przypalić. Nie wiem jak jest z trwałością normalnej szyby. Ale chyba to samo...

Po szlifowaniu szyby pamiętaj o porządnym myciu szkła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...