Skocz do zawartości

Hanza, Fluval, Tetra ??? do akwa 200l.


Rekomendowane odpowiedzi

hej,

 

Jak w temacie, zastanawiam się nad tymi trzema markami.

Zamierzam założyc akwa 200l dla welonow, wiec dobra filtracja dla moich brudasków to podstawa.

Cenowo najbardziej przemawia za mna Hanza, bo moge ja dostac o ponad polowe tansza od Tetry...

U Fluvali narzekaja na glosna prace, z kolei w Tetrze myślę, że ex700 moglaby sobie nie poradzic przy welonach wiec padaloby na 1200 a tu juz klania się cena...

Jednak co radzicie z tych 3 marek, najbardziej prosze o opinie o Hanzie.

Poza tym mam pytanie, mozna dostac filtry z lapma uv ktora oczyszcza akwa z drobnoustrojow, grzybow, bakterii- to z calą pewnoscia ogromny plus, ale jak usuwanie bakterii ma sie do zachowania potrzebnych w akwa bakterii nitryfikacyjnych?

Czy tez zostana usuniete?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem. Hanzę raczej odpuść,jeżeli twierdzisz że fluval pracuje głośno skłoń się ku Tetrze,ale osobiście polecam unimax Aquaela. Rewelacja,pracuje w 1 z moich aqwa,sprawdza sie bombowo pod każdym względem i nawet go nie słychać. :lol:a UV w filtrach to sciema,płacisz więcej za coś co się nie sprawdza i jest zbędne. zamiast inwestować w kubełek z uv kup większy za podobna cenę,a nawet lepiej dopłacić troszkę i mieć spokój niż potem się rozczarować ze nie wydoli,szczególnie przy welonach.Takie jest moje zdanie :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej:) Hanza z tego co wiem to podróbka tetry...raz skłoniłem się na filtr aqua-novej (podróbka einheima) temu ze tez był tani...a wyszło tylko to ze reklamowałem go 3 razy i 3 razy zalał mi mieszkanie...lepiej dołożyć ok 100zł i spać spokojnie bez konieczności remontowania domu :lol: a jeżeli w portfelu brakuje kilku groszy to lepiej poczekać i dozbierać. Co do uv poszukaj postów w tym temacie,na pewno znajdziesz odpowiedz. Jedno jest pewne jeżeli masz ustabilizowana biologie w aqwa nie ma glonow ;) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...