Skocz do zawartości

krewetkarium, akwarum roślinne - jakie podłoże ?


raiders
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :)

 

zrobiłem dzisiaj kolejne testy po dłuższej przerwie ,akwarium w niedzielę będzie miało 2 tyg . ale parametry nie robią szału

 

Kropelki (zoolek)

Ph 7,5

 

GH 12

KH 6

NO3 80-130!!!!

PO4 0-0,25!

Fe 0 (zero)

 

 

Dla porównania paski 6in1 JBL

PH 6.4-6.8

GH >14d

KH 6-10

NO3 100

NO2 10

Cl2 0zero

 

czyli po za minimalnym spadkiem GH o jeden punkt najbardziej skoczyło NO3 ,PO4 jak by lekko do góry ale ciężko to dokładnie odczytać .

 

natomiast co w samym zbiorniku ... ewidentnie mchy nieco ruszyły ,Flame moss najbardziej , Moczarka również poszła w górę .

Natomiast na żabienicy pojawił się ciemno brązowy nalot ala glon... myślałem ze to okrzemki ale raczej nie trochę mnie to martwi tym bardziej przy takim NO3.

 

 

W sobotę robię pierwszą podmiankę wody ok 5 litrów mam nadzieje ze to NO3 zejdzie do ludzkich wartości .

 

Co do nawożenia codziennie podaję Carbo 2 ml i Potas 2 ml .

Od nast. tygodnia chcę zacząć podawać macro green 2 ml przy podmiance i 1 ml co 2 dzien ,carbo 2 ml co dziennie , Potas 1 ml codziennie ,żelazo 2 x w tygodniu

 

Obecnie świecę od 10-16 w przyszłym tyg +1h dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za przeniesienie tematu :) ..sorry za post pod postem ale nie mogę ostatniego wpisu edytować .

 

 

W sobotę zrobiłem podmiankę wody ok 4 litrów w niedzielę zrobiłem test na NO3 bez zmian .

Także dziś z samego rano zdecydowałem się na większą podmiankę wody ok 45% zbiornika zrobiłem przed chwilą testy na NO3 i szok bez zmian !!!?

Coś tu jest nie tak bo nie możliwe ze NO3 nie spadło po dwóch podmianach wody czyżby test walnięty ?(kropelki zoolek)

 

Zrobię jeszcze jeden test po 22 jak wrócę z pracy ,ale nie daje mi to spokoju :/ .

 

 

W tym tyg. ruszam z bimbrownią zobaczymy co to da .

 

Po za tym mchy dość ładnie rosną Xmoss puszcza nowe pędy ,flame moss najwięcej poszedł w górę warto go nieco przyciąć aby się zagęścił (ile tej przycinki) czy odczekać niech sobie rośnie jeszcze .

 

Dla twojej informacji;

Posty można edytować przez pierwsze 24h, potem możesz już napisać post pod postem ;)  / darekbart

 

Edit:dzięki za informację :)

 

Zrobiłem dzisiaj kolejny test na NO3

 

Paski JBL 6-1

NO3 10-25

NO2 -0 zero

 

 

Krople zoolek natomiast pokazują NO3 20-40 ze skazaniem na 20

 

myślę że test zoolek mocno przekłamuje bo przy takim stężeniu ryby powinny zachowywać się dziwnie ,a takich zachowań nie zaobserwowałem .Gupik i kardynałek żywo pływają ,jedzą normalnie .

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym dołożyć trochę roślin do zbiornika na pewno coś na 3 plan aby zakryć grzałkę , coś na 2 plan o raz druga roślinkę na trawnik ale tu kupię małego henka

 

 

Co możecie polecić na 3(Rotala wallichii ? ) i 2 plan ?

 

Wiąże się to z delikatną zmianą aranżacji ,jeden korzeń pójdzie na środek /lekko w prawo w miejsce żabienicy .

Przód lewa strona pójdzie mały heniek ,co na tył z lewej aby zakryć ten obszar ?

 

ogólnie jakie rośliny byście tutaj dołożyli/polecili ?

post-20777-0-01151000-1411680306_thumb.jpg

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...