Skocz do zawartości

Ogólne pytania o pokarm i filtr


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem początkującym i miałbym kilka pytań odnośnie moich rybek mam 2 karasie i 1 welonkę.Karmie je dość rzadko ,gdyż w zoologicznym powiedzieli mi że porcja na 2-3 dni, no ale jednak wydaje mi się że tym karasiom potrzeba więcej moja welonka jest pełna więc staram się ją odpychać od jedzenia oraz ma ona tendencję do pływania głową w dół.Dodam że na początku miałem 3 welonki i 2 zmarły ,gdyż źle dobrałem wodę i raczej zbyt je przekarmiłem.Podsyłam zdjęcie gdzie widać ryby i filtr.Teraz pytanie do was.Czy filtr jest dobrze ustawiony ? Czasem im zmieniam to na deszczownicę którą ustawiam troszkę nad taflą wody.Czy zmieniać często je ? Czy wyłączać na noc ? Chodzi u mnie cały czas od kilku dni.Co z pokarmem jak mam je karmić ? Korzystam z pełnowartościowego pokarmu dla rybek zimnowodych w płatkach.I co ile zmieniać im wodę ?Pozdrawiam

Wybaczcie nie umiem tu dodawać zdjęć :D Filtr jest ustawiony na ściance z tyłu 

Jednak się udało :D

post-21480-0-97878700-1408967931_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę opisz swóje akwarium według podanego w linku wzoru, a dowiemy się więcej potrzebnych informacji i będziemy w stanie pomóc i wyeliminować ewentualne błędy. (http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-3-jak-zadawać-pytania-na-forum-superakwariumpl/)

 

Jeśli tak jak piszesz jesteś początkującym akwarystą to polecam linki :):

http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-4-ciekawe-tematy-zajrzyj-koniecznie/

 

Wczytaj się dokładnie, a będziesz wiedział co zrobić aby Twoje ryby czuły się dobrze. Jeśli coś nadal będzie niejasne pytaj śmiało :)

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Już podałem wyżej :)

2.Szerokość-60 długość-23 wysokość-31

3.Oświetlenia dla rybek nie mam jedynie co to stoją obok okna w dzień co daje im światło pod wieczór mam zapalone duże światło więc dobrze je naświetla lub mam mniejsze 60 W

4.Zbiornik mam od około tygodnia a wode zmieniałem ostatni raz w piątek

5.Nie podam jak często bo na razie zmieniałem raz :P Używam wody normalnej z kranu i uzdatniam ją antychlorem firmy Tropical Aqua Care oraz solą akwariową do usuwania bilogicznego zmętnienia wody.

6.Tak używałem uzdatniaczy przy podmianie wody w piątek 

7.Nie

8.Nie robie nic takiego

9.Nie.

10.Nie

11.Nie

12.2 karasie i 1 welonka 

13.Nie mam roślin jedynie sztuczne kamyczki i muszelke 

14.Nie mam nic takiego

15.Filtr firmy  deversa model Claro 200, jest włączony 24/h. Posiada wkłady z napowietrzaniem oraz deszczownice. Nie myłem go jeszcze ponieważ mam go kilka dni.

16.Raz na 2 dni mała porcja pokarm to: Goldfish pełnowartościowy pokarm dla ryb zimnowodnych w płatkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to ten filtr nie nadaje się do tego akwarium , jest to raczej taka zabaweczka . Dla porównania napiszę że do zestawów 40x25x25 diversa daje claro 300 więc większy , rekomendowany przez producenta maksymalny litraż akwarium to 25l , ty masz chyba większe .

Edytowane przez mrokalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest beznadziejne.

Masz za małe akwarium na karasie i welony.

Oddaj je jak najszybciej!!!!!!!!!

Filtr powinien być CAŁY pod wodą.

Oświetlenie jest konieczne.

Wyrzuć te wszystkie plastiki które masz w akwarium i daj piasek i rośliny. 

Akwarium powinno dojrzeć. Tzn. najpierw powinieneś kupić piasek, oświetlenie, grzałkę, jakieś korzenie (przed kupnem korzeni pytaj czy są spreparowane, nie spreparowanych nie kupuj) i rośliny. I powinieneś włączyć takie akwarium na ok. miesiąc (filtr, oświetlenie i grzałka). I dopiero po ok. miesiącu możesz wpuszczać ryby (poczytaj o cyklu azotowym). 

Załóż akwarium od nowa i dobierz sobie jakieś inne ryby. 

Przeczytaj sobie jakąś książkę o zakładaniu akwarium.

I nigdy nie słuchaj pana z zoologa on wciśnie ci wszystko, byle sprzedać.

Najlepiej kupuj wszystko do akwarium na giełdzie akwarystycznej (jest 2-3 razy taniej, a jakość ta sama lub lepsza)

Podaj parametry wody swojej kranówy (parametry znajdziesz na stronie wodociągów) to coś więcej pomożemy :)

 

Ps. Kranówa przed wlaniem do akwarium powinna odstać 24h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...