Skocz do zawartości

robione akwarium


Pappa2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam maly dylemat - czy kupic akwarium 120x40x50 (240l) czy dac szklarzowi do zrobienia wiekszego (nietypowego) 136x42x50 (273l) lub 136x42x60 (327,6l ;) )

oczywiscie dodam, ze wolal bym ta 2 wersje (327l) :twisted: Ale tu zaczynaja sie schody...

wedlug zalecen akwarium o dlugosci ok 120cm i wysokosci 60 cm powinno byc ze szkla o grubosci 10 mm.... akwarium o dlugosci ok 150cm i wysokosci 60 cm powinno byc ze szkla o grubosci 12 mm... czyli mozna powiedziec ze moje powninno byc z 11mm. PYTANIE: czy, gdzie i jakie dawac wzmocnienia zeby to sie jak najbardziej 3malo :)

czy wszystkie scianki musza byc z grubosci szkla 11mm czy np te krutsze 42cm moga byc z wezszej szyby np 9mm - chodzi mi o zmiejszenie kosztow(w tym miejscu prosze odpowiec od osob ktore sie znaja troszke na tym temacie), oczywiscie nie wzgledem bezpieczenstwa...jezeli szlko o grubosci 11mm jest w podobnej cenie co 9mm to nie bede kombinowal...

 

czy dajac wzmocnienia moge zmniejszyc grubosc szkla, jak tak to na jakie, ile wzmocnien (1 czy np2) itp.

 

przyznam sie, ze jeszcze nie chodzilem po zakladach szklarskich i nie pytalem ile kosztuje m2 szkla i ile by chcieli za robocizne takiego zbiornika...

 

w skrocie mam pare pytan

1. jakie szklo uzyc??

2. ile wzmocnien i o jakich wymiarach

3. jezeli orientujecie sie ile kosztuje m2 szkla 10mm, 11mm, 12mm

4. jak macie moze znajomego szklarza to, jak byscie mogli, spytajcie ile by takie akwa koszlowalo (chcialbym miec jakies porownanie)

 

pozdrawiam

 

Mam nadzieje ze moderatorzy nie skarca mnie za umieszczenie tego postu w dziale "zrob to sam" skoro chce zlecic robocizne szklarzowi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem ogłoszenie pewnej firmy ktora robi akwa.

Cena za 1l akwa ze szkła 10mm to 1.25 zl. A za 1l akwa ze szkła 12mm to 1.50zl.

Taniej wychodzi z robocizna niz jakbym chcial samemu kupic szybe. Znalazlem ogłoszenie za 10cm2 szyby 2.02 pln czyli metr kosztuje 202 zl

Powiem ze troszke mi sie plany akwa zmieniają bo chyba bede przerabial komode zeby miala szerokość 50 cm.

Ale to i tak plany na przyszłość. Najpierw ślub, kończenie remontu (min położenie plyt na podłogę i paneli) a dopiero pozniej akwarium :(

W tym twoim 1300l zbiorniczku jakie masz wymiary szkła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...