Skocz do zawartości

co niszczy moje rośliny??


piotr-ek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, jakieś ustrojstwo atakuje moje rośliny, poza tym te golny czy coś podobnego znajduje się na ścianach mojego akwa, co tydzień musze skrobać, filtracja jest wystarczająca, pracują dwa filtry.

codziennie podaje CO2 w płynie i raz na tydzień S7VitaMix, testy wody nic nie wykazały ponad normę.

akwa to Juwel Rio 180 litrów, filtry to wbudowany w akwa  Juwel-oraz dodatkowy Tetra.

Oświetlenie to Juwel  Nature oraz  Day-Lite, czas swiatła to 10 godzin.

Co mam zrobić??

post-18624-0-23380200-1405111888_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co mam zrobić?

 Pierwsze co to zapoznać się z tym tematem:

http://forum.superakwarium.pl/forum-32/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

I wypełnić tamten szablon.

Jeżeli uważasz, że informacje które podałeś są wystarczające (jak w innym temacie) to dlaczego sam sobie nie umiesz poradzić?

Wypełnisz szablon, będziesz się zachowywał na poziomie to możesz się spodziewać pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się ciebie Mapet o zdanie nie pytam, spadaj na swój dział i tam  praw kazania o szablonach.

 

Tu się możesz dowiedzieć, który dział jest kogo i może lepiej przestań skakać bo tylko się kompromitujesz.

http://forum.superakwarium.pl/index.php?app=forums&module=extras&section=stats&do=leaders

Takich cwaniaków byłu na nas pełno na PKS-ach, oczywiście jak taki cwaniak był za płotem lub był w grupie innych cwaniaków to się popisywał głupimi tekstami. Sam na sam bał się nawet w oczy spojrzeć. A z takimi odzywkami jesteś taki właśnie cienias wśród cwaniaków siedzący za monitorem. Jeszcze jedna taka odzywka, nieregulaminowy post i się pożegnamy.

Więc po następnym poście się dowiemy czy zachowasz jak taki cwaniakowaty gówniarz (polecą podobne teksty) czy jak dorosły facet (wypełnisz szablon). Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

japier... jednak to prawda co mówią o tym forum że jest porypane i skomplikowane, ja nie mam czasu na opisanie tego wszystkiego jak tam jest dobitnie podane, napisać co do centymetra ile ma moje akwarium, lub jakiej firmy sa moje kamyczki , może podać jeszcze średnice i długość odchodów jakie wytwarzają moje rybki, to jest bez sensu, w moim poście są opisane rzeczy których tyczy się problem, jest pojemność, rodzaj oświetlenia i jakie odzywki dodaje i czy stosuje CO2, rodzaj filtrów też.

owszem nie podałem czy posiadam jakieś ozdoby, posiadam korzeń , kupiony w akwarystycznym , metki nie było z jakiego drzewa wyrwany, czy  wydobył go Azjata czy Mieszkaniec Ameryki Południowej.

Po prostu umiecie myśleć tylko według wzoru (szablonu) - dzieci Neostrady, a wysilić makówkę i pomyśleć to już High stage.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania!!

 

Regulamin 5.1. Nikt tu nikogo niańczył nie będzie, nie potrafisz nawet zrozumieć co jest ważne, żeby rośliny rosły (wszystko jest w szablonie). Masz rację czytanie ze zrozumieniem się kłania, tylko u Ciebie w szkole powinni tego Cię nauczyć, w domu kultury tu i tu każdy poniósł porażkę. Na forum się pomaga, ale nie ignorującym kretynom, tutaj dla takich nie ma miejsca.

Nie masz czau 5 minut, żeby opisać akwarium  to miej czas z dochodzeniem co masz nie tak i dlaczego rośliny nie rosną :) na pewno będzie się to Tobie opłacało. Kup sobie chomika bo o tym co jest ważne w akwarium nie masz pojęcia. Temat zamykam, już nie będzie potrzebny. Ostrzegałem i żegnam. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! Miej czas na pisanie jakie to forum jest beznadziejne i obrażanie innych. Nie miej czasu na napisanie kilku informacji o swoim akwarium. Brawo!

 

 

Czytanie ze zrozumieniem się kłania!!
 

Więc czego nie czytasz ze zrozumieniem?!

 

Ile informacji taka porada: coś się dzieje z Twoimi roślinami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę zielenice i sądzę w CIEMNO że masz zachwiany stosunek między NO3 a PO4. Widzę też, że masz niedobory Fe bądź jest go za dużo. Potas to podstawa a nic o nim nie piszesz. Roślina w stanie złym więc masz problem z nawożeniem , oświetleniem ? Nie wiem. Nic innego mi nie przychodzi do głowy gdyż nic nie wiadomo o Twoim zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...