Skocz do zawartości

Tarło


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

mam takie pytanie na które niemoge znaleść odpowiedzi. Interesuje mnie kwestia tarła u ryb..idee i sam proces znam, natomiast jak często ryby odbywają tarło?? Mam Miedziki które ostatnio zachowują się jak by miały tarło, samce gonią samice, ocierają się o nie itd. Po jakim czasie można spodziewać się ikry, a jeśli przegapiłem ten moment to kiedy może się odbyć kolejne tarło??? Pozdrawiam Bryan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki maly up date../ Miedziki zlozyly mi dzisiaj ikre, w zasadzie pare godz temu.. ikra koloru bialego ( wczesniej czytalem ,ze ma być brązowa lub nawet czarna). Zobaczymy co dalej z tym bedzie../ Czy moze mi ktoś napisać jeszcze co robić by młode mialy wieksza szansę na przezycie?? o karmieniu już wiem, bardziej chodzi mi o wode ( czy podmieniac czesto czy zostawic taka jaka jest narazie.../

Pozdrawiam Bryan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.superakwarium.pl/miedzik-obr ... id455.html Jak już masz ikrę to dobrze dac preparat zapobiegający jej pleśnieniu , żadnych podmian wody teraz nie rób jesli w zbiorniku nie ma innych ryb co mogą ta ikrę potraktować jako pokarm to może coś z tego będzie- ale wątpię. Młode mogą być zjedzone nawet przez tarlaki jak tylko zaczną szukać pokarmu dlatego takie ryby wyciera się na ruszcie w osobnym zbiorniku a nie w ogólnym . Ale skoro masz chęc powalczyć o te młode to masz pole do popisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

nie sprecyzowałem się. Tarlaki mialem odlowione w kotniku, na dnie kotnika ulozylem ruszt z siatką przez którą pospadała ikra. jest na oko ok. 100-150 jajeczek. Tak więc wizja zjedzenia im nie grozi. Jutro powinny wykluć się larwy wiec zobaczymy czy się uda. Ps. karmienie powinienem zacząć jak narybek zacznie plywać tj. po ok 5 dniach czy wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...