Skocz do zawartości

pielęgnica Zebra


Liiss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Mam mały problem z narybkiem pielęgnicy Zebry. około 1,5 tygodnia temu złożyła ikrę po kilku dniach narybek już pływał z rodzicami (około 30 sztuk), karmiłam ładnie rósł, a tu 2 temu patrze a zostało 3 a potem już nie było ani jednego małego. To dziwne, ponieważ Zebry bardzo go pilnowały, przenosiły w pysku jak się oddalił itp. Dzisiaj samica znowu złożyła ikrę. zastanawia mnie jedynie przyczyna zaginięcia narybku. Może ktoś będzie miał jakiś pomysł ? 

Dodam że w akwarium pływa jeden mały skalar (było więcej ale Zebry po zagryzały), 2 kirysy, 2 glonojady i bocja. nie wiem czy to może być ich wina ponieważ Zebry nie dopuszczały by żadna ryba podpływała do młodych. Z góry dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak akwarium 112l, temperatura 27 stopni, kamieniste, bo wszelkie rośliny zostały zjedzone. Dorosłe Zebry karmię suchym pokarmem dla pielęgnic i mrożoną ochotką, narybek karmiłam czerwonym planktonem podawanym 3 razy dziennie przez strzykawkę by zbytnio ich nie denerwować i oczywiście zjadały suchy pokarm który opadał na dno. Jeśli chodzi o parametry to przyznam się że nigdy ich nie sprawdzałam, a akwarium mam już kilka dobrych lat. Nigdy nie uważałam tego za konieczne, bo ryby czuły się dobrze, a myślę że jeżeli doszło do tarła i do narybku u Zebr to woda nie jest znowu taka zła. :)

Edytowane przez ahr
Pisownia. Reg. 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekam co będzie z tym drugim narybkiem, właśnie zaczął pływać jest go dużo więcej myślę że około 150 sztuk. Jeśli to się powtórzy to sprawdzę parametry :) 

 

Rybki mogły zniknąć ponieważ w nocy jak małe rybki ,,spały" skalary i glonojady mogły je zjeść :ugeek:

małe znikły w dzień, nie w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...