Skocz do zawartości

Prośba o dobranie obsady do 112l


psyho39
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Najpierw przedstawię wam do czego chcę wrzucić ryby.Wykorzystałem formularz chorobowy ,ale jak ma być dokładnie to chyba on będzie najlepszy.

1. Litraż zbiornika –112l.
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał 29 czerwiec nadal dojrzewa
3. Rodzaj i model filtra, wypełnienia / czy jest włączony cały czas – Eheim 2041 kaskada ( standardowe wypełnienia) wlączon caly czas
4. Gatunki i ilość ryb –na razie tylko rozdenki dużo icon_biggrin.gif
5. Ilość i rodzaj roślin –Roślin myślę sporom.in.
-nurzaniec
-rogatek
-bakopa
-nadwódka
-gwiazda wodna
-żabienica pyton
-kryptokoryny jakieś niskie nazw nie znam
-limnobium
-jeszcze coś ale nie znam

6. Podłoże ziemia z Marketu 5l+ziemia z kretowiska ,a na to żwir 1-3mm ok. 22kg
7. Inne sprzęty – grzałka, termometr
8. Ozdoby, korzenie – 1 korzeń , 2x łupina kokosa
9. Pokrywa –standard Wromaka
10. Oświetlenie –2x18w Daylighy 865
11. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. (dawki częstość) – nie daję nawozów
12. Parametry wody ( pH-7,4, KH-5, GH-9, )
13. Temperatura w zbiorniku –28 bo lato , docelowo 26
14. Czy posiadasz grzałkę / moc w W - grzałka 150w
15. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) – nic z wymienionych rzeczy jeszcze nie robiłem , podmiany wody będą co pół roku( taki jest plan), dolewki RO odparowanej wody już były , odmulania nie będzie , a filtr wyczyszczę jak zauważę spadek wydajności.
16. Co nowego zrobiono ostatnio w zbiorniku / kiedy (dokładnie opisz) –przycinka chyba w poniedziałek hygrophilii




Reszta podpunktów zbędna .

A teraz do sedna

Jako , że planuję w zbiorniku red cherry i helenki to przyszło mi do głowy by pojechać odrobinę biotopowo ( szeroko bardzo rozumiana Azja)

Proszę o poradę , czy gurami mozaikowe lub marmurkowe poradzą sobie w tym zbiorniku?
Jeżeli odpowiedz na pierwsze pytanie będzie pozytywna to ile ich można wpuścić ?
Czy redki nie zostaną przekąską dla gurami?
Czy do gurami mogę dać jeszcze jakąś ławicę z Azji ( przestrzegam nie chcę przerybienia) czy zrobić jednogatunkowy?

Poproszę też o jakąś alternatywę dla mojego zamyslu , aczkolwiek warunek jest jeden za to postawiony przez moją drugą połówkę MAJĄ BYĆ W AKWARIUM WIĘKSZE RYBKI NIE TYLKO DROBNICA.

Od razu jestem wdzięczny za sugestie i wszelkie propozycje.

Żadnych płetwali błękitnych i innych kaszalotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam
Dziś wróciłem z 10-u dni urlopu. Zrobiłem testy w akwarium.

Gh-9
kh-6
ph-7,4
no3-5
po4- <0,02
 
Akwa 4 tygodnie od założenia , na start cyklu azotowego 0,5 kostki mrożonki poszło .

Wszystkie rośliny może z wyjątkiem Bacopy dają radę.Bacopa coś traci liście ,najpierw ciemnieją potem robią się przeźroczyste i nikną jakby się rozpuszczały.Może ktoś wie o co chodzi z nią? Glonów oprócz orzemków na paru liściach zwartki brak.

Pytanie brzmi -Czy już wybierać się po pierwszych lokatorów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...