Skocz do zawartości

W kierunku Low Tech


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam\

 

Jako , że wczoraj w nocy postawiłem akwarium w miejscu docelowym, nawaliłem podłoża , wstawiłem korzeń , rozstawiłem sprzęt i stanąłem w miejscu ( była pierwsza w nocy ) , więc przyszedł czas na pytania.

 

Zbiornik jaki posiadam to klasyczne , proste 112l . Tak jak w tytule ma iść w kierunku Low Tech , tylko niech mnie nikt nie posądza o lenistwo i emeryckie zapędy po prostu jestem ciekawy takiego typu akwarium.

 Jako podłoża użyłem ziemi uniwersalney z Leroya ( w opisie nie było info o nawozach) , dodałem ziemi z kretowiska z działki od teściowej ( zdziwiona była po co mi to ). To wszystko utworzyło warstwę na dnie ok 3cm wysoką. W ziemę wepchnąłem kilka dosłownie kulek glinianych JBL , i wszystko to przykryłem 7cm z tyłu , 4cm z przodu warstwą żwiru gradacji 1-3mm. Tak czy siak żadnej siatki oddzielającej ziemię od żwiru nie dałem ( przekonamy się czy dobrze zrobiłem).

Korzeń jako , że jeszcze nie tonął przyczepiłem nitką do kawałka spienionego pcv , które przysypałem warstwą podłoża.

No i stanąłem..

 

Chcę was teraz zapytać jaką wodą zalać baniak.Ma być LT więc podmiany planuję bardzo rzadko robić. Będą dolewki wodą demineralizowaną z marketu tego co odparowało.

Najpierw parametry kranówki

 

Zmierzone testami

PH 7,6 w przybliżeniu bo na tylu kończy się skala w testach JBL , a kolor się zgadza
KH 14
po4 0,4
NO3 1

 

Dowiedziane w wodociągach bo niemam testu

GH 15

 

 

No i właśnie. Czy zalewać akwarium taką wodą , czy w celu zmniejszenia twardości wymieszać pół na pół kranówkę z demineralizowaną.( nie mam filtra RO i nie planuję mieć)? Potem przy prawie braku podmian będzie trudno o zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...