Skocz do zawartości

112l jakby azja


Kuba_234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 112l. Na razie jest 8 razbor, 3 otoski, jeden zbrojnik niebieski i xx red cherry.
Mogę trzymać:
25 razbor klinowych
5-7 otosków
xx red cherry
1 zbrojnik niebieski ?
Nie będzie przerybienia?

 

Paramtery wody:

pH - 7.6 - 7.8 (nie mogę zejść poniżej :-? )

kH - 6

gH - 9

Temperatua 25 stopni, filtracja HW 302, dość dużo roślin, korzenie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

25 razbor klinowych 5-7 otosków xx red cherry 1 zbrojnik niebieski ?

Dałbym sobie spokój ze Zbrojnikiem, reszta byłaby ok.

 

 

pH - 7.6 - 7.8 (nie mogę zejść poniżej :-? )

Jednak przydałoby się zejść choć trochę niżej. Mając taką twardość powinieneś dać radę. Dorzuć do baniaka może trochę liści dębu i szyszki olchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał zejść niżej. Mam w akwarium dwa korzenie, wode do podmian przelewam przez armatkę, wychodzi pH 6.6-6.8 i twardości ~5, a w akwarium i tak ciągle takie wysokie PH. Nawet do filtra włożyłem trochę torfu i nic. Spróbuję może zejść z KH poniżej 5 to coś drgnie. Zbrojnik już jest, dlatego podałem go w swojej propozycji.
 

Edit: może ewentualne spróbuję zrobić wywar z szyszek jak będę miał do nich dostęp.

Edytowane przez Kuba_234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azji z rybami z Ameryki nie będzie :D Postarał bym się na Twoim miejscu oddać zbrojnika niebieskiego (fora, tablica), a na jego miejsce mógłbyś dokupić otosków. 

 

Nie masz nic w akwarium co mogło by zmieniać parametry? Jakieś skały, ozdoby. Co masz w filtrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filtrze jest gąbka, potem ceramika (troche tej którą dostałem razem z filtrem i trochę kulek ze spiekanego szkła JBLa, w ostatnim koszyczku resztki ceramiki, troche torfu i gęsta gąbka na koniec. Właściwie nie mam dużych kamieni, te które są ciut większe sprawdzałem octem i było ok. Może to wina podłoża, bo z tego co pamiętam na opakowaniu było napisane, że może lekko zmieniać parametry. Dlatego napisałem niby azja :P Może i oddam tego zbrojnika, jest już na tyle duży, że gdy pływa wygląda jak słoń w składzie porcelany, potrafi powyrywać nieukorzenione rośliny :mrgreen:

 

Edit: w ten sam sposób zbadam podłoże. Pewność warto miec :P trzeba to robić w wodzie demineralizowanej, czy może być kranówka? Skoro parametry mają się zmienić to chyba mógłbym nalać do jednego naczynia kranówkę, a do drugiego kranówkę z ceramiką i po 24h zobaczyć czy parametry będą takie same.

Edytowane przez Kuba_234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...