Skocz do zawartości

112, Ameryka Południowa


bartolinjo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym abyście doradzili mi co do obsady w [112l]. Planuję założyć akwarium Ameryki Południowej. Oddałem znajomemu ryby, które mi nie odpowiadały i pozostało mi jedynie 6 osobników fantomów czarnych. Co mogę jeszcze dodać i w jakiej ilości? Posiadam filtr aquael pan 2 plus, temperatura w akwa wynosi ok 26 stopni, zasoby roślin mam dość ograniczone, planuje je dopiero kupić w większej ilości. Myślałem o parze ramirez oraz kiryskach, ale co jeszcze?

Edytowane przez bartolinjo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chłopacy:) co tu opisywac więcej? szklanka 112l i południowa ameryka czego więcej trzeba wam do zaproponowania obsady?

Np. parametry wody. No chyba, że nie są ważne...

 

 

Proponuję stado neonków 16-20, 6 żałobniczek

Te dwa gatunki ryb są ławicowe. A zbiornik 112l...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. parametry wody. No chyba, że nie są ważne...

 

 

Te dwa gatunki ryb są ławicowe. A zbiornik 112l...

 

Prosił o propozycję obsady do ameryki południowej z ramirezami- się rozumie że woda miękka lub średniomiękka/średniotwarda. Nie pyta o nic więcej wiec nie ma co się wyrywać i wykładac mu całej teorii akwarystyki tylko krótko odpowiedzieć na pytanie zakładając że resztę wiedzy posiada.

 

Owszem ławicowe, dla tego neony polecam 16-20 a żałobniczek min 6szt (są sporo większe niz neony i więcej niż 6-8 popsułoby efekt). Może racja że powinno być żalobniczek z 8 ale 6 też dadzą radę. Może i na pierwszy rzut oka ryb sporo ale wcale nie jest tak źle. w/w rybki nie paskudzą jak zyworódki.

Edytowane przez stefan85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobieraniu obsady nie chodzi o to aby ryby "dały radę". Warunki muszą być dla nich optymalne. Dlatego zawsze zaczyna się od parametrów wody.

Co do obsady jaką proponujesz... Żałobniczki w baniaku o długości 80cm to gruba pomyłka. Miałam i odradzam.

Natomiast neony i ramirezy mają inne wymagania odnośnie temperatury.

 

Pozdrawiam.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza teoretyczna a praktyka to często dwie różne rzeczy. Żałobniczek nie trzyma się w małych grupach ze względu na ich zachowania stadne. Poza tym to nie są małe ryby, więc nie wiem jak wyobrażasz sobie kilkanaście osobników na takiej powierzchni. Tym bardziej, że proponujesz tu jeszcze drugą ławicę :)

O wymaganiach pielęgniczek ramireza i neonów radzę poczytać na seriouslyfish. Neony wolą wodę chłodniejszą niż ramirezy, w dodatku bogatą w garbniki, za którymi ramirezy nie przepadają.

Nie chodzi o stworzenie rybom warunków na granicy tego co im będzie odpowiadać. Ma im być jak najlepiej.

 

E: Ławicę, drogi Androidzie, nie lewicę... ;)

Edytowane przez ahr
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luna, nie wątpię że to co piszesz jest prawdą, w profesjonalnej akwarystyce na pewno liczy się każdy szczegół i zapewnienie każdej rybce najlepszych warunków jest stosunkowo proste i ważne. W naturze jednak rybki są wystawione na bardzo rózne warunki "stabilne niekmfortowe lub komfortowe" albo bardzo zmienne a jednak życie nie zniknęło z rzek i jezior. Tak na prawdę nie wiemy czy rybom jest dobrze w takiej czy innej wodzie, poczytaliśmy, pomyśleliśmy a teraz hodujemy. Uważam że jeżeli ryby są zdrowe, ładnie pływają i nie zachowują się dziwnie tzn warunki im conajmniej nie przeszkadzają a że mogło by być lepiej... też chciałbym wiele zmienić w swoim zyciu a jednak dzisiejsze warunki mnie nie zabiły ani depresji nie mam.

 

W moim zbiorniku (właśnie 112l) mam 16 neonów niebieskich, 1+1 kakadu, 6 żałobniczek, 6 zbrojników albinosów. Zbrojniki nie lubią światła więc się chowają w dzień. Woda kryształowa, żadnych garbników. wszystko żyje od ok 1,5 roku, żadnych chorób ani dziwnych zachowań. akwa cieszy oko a rybki nie narzekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję stado neonków 16-20, 6 żałobniczek, 6 kirysków, para lub 1+2 ramirezów i 6 otosków.

 

 

Chłopie Ty nawet nie wiesz jak trzyma się ramirezy i doradzasz? Ramirezy w haremach, od kiedy?

 

 

Ramirezy i neonki dobrze się czują w temperaturze ok 24-26*C

 

Tak nic nie wie i rozpowszechnia ploty. Neon Innesa to ryba subtropikalna i temp. wody w akwarium u nich nie powinna przekraczać 24*C, a nie 26*C ;-;

 

 

 

W naturze jednak rybki są wystawione na bardzo rózne warunki "stabilne niekmfortowe lub komfortowe" albo bardzo zmienne a jednak życie nie zniknęło z rzek i jezior.

 

Na pewno są bardziej ustabilizowane niż w akwariach. Ekosystem. 

 

 

Tak na prawdę nie wiemy czy rybom jest dobrze w takiej czy innej wodzie, poczytaliśmy,

Jest masa wypraw do naturalnego środowiska ryb, nawet na YouTube... A Akwarysta powinien wzorować na naturze.

 

Żałobniczki w baniaku o długości 80cm to gruba pomyłka. Miałam i odradzam.

 

Minimalna pojemność zbiornika dla żałobniczek to 70l i długość 60cm.

 

Wiedza praktyczna > internet. 

 

 

 

W naturze jednak rybki są wystawione na bardzo rózne warunki "stabilne niekmfortowe lub komfortowe" albo bardzo zmienne a jednak życie nie zniknęło z rzek i jezior.
 

Warunki są bardziej ustabilizowane niż w akwariach. Ekosystem.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

akwa cieszy oko a rybki nie narzekają.

Nie narzekają, bo jak ogólnie przyjęto "głosu nie mają".

A o tym czy warunki są dla nich zadowalające, podkreślam dla nich, będzie świadczyć, np. długość życia.  Poczekamy, zobaczymy... za kilka lat, czy obsada Tobie nie zubożeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...