Skocz do zawartości

Filterek do mini akwarium


kyo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Potrzebuje kupić filterek do małego akwarium ok 20-25l, które będzie pełniło rolę akwa do ewentualnego leczenia ryb lub kotnika podczas tarła.Będzie to "wsparcie" do mojego głownego baniaka 140l gdzie filtracje pełni JBL e901. Mam dostać baniak ok 25l i teraz zastanawiam się nad filtrem czy lepiej wziąć kaskadę np AQUA NOVA NF-300 czy może lepiej coś takiego: AQUAEL FAN Mini Plus. Kaskada wydaje mi się lepsza bo nie będzie zajmowała miejsca, którego i tak jest mało, ale nie wiem czy ten tym kaskady załatwi mi również natlenienie wody, wiem, że niektóre kaskady napowietrzają wodę. Nigdy nie miałem kaskady skąd moje pytanie. 

 

Nie chce wydawać zbyt dużo kasy, więc na filtr przeznaczam max 40-45zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napowietrzanie wody nie następuje przez puszczanie bąbelków w wodzie lecz przez poruszanie taflą dlatego też kaskada która porusza właśnie taflę wody w zupełności wystarcza no i wiadomo, że rośliny też dostarczają tlenu no ale to już inna sprawa. Także moim zdaniem lepsza będzie kaskada która ma więcej miejsca ma media filtracyjne no i tak jak napisałeś nie będzie zajmował dużo miejsca w akwa :).

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...