Skocz do zawartości

Paletki skalary skośnopręgie meeka razem???


Ventru
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanko czy mogę trzymać paletki, skalary, pielęgnice skośnopręgie pielęgnice meeka razem?

Mam zbiornik 300l wszystkie rybki są na razie małe i nie ma żadnych konfliktów.

3 Paletki

7 P. Meeka

6 P. Śkosnopręgich

7 Skalarów

Docelowo chce zostawić po parze tych ryb.

Chciałbym trzymać razem te gatunki. Ma ktoś jakieś rady???

Odnośnie chorób przenoszonych przez skalary na paletki wiem i jak temu zapobiegać.

Chodzi mi tylko o to czy później nie będzie jakiś konfliktów między nimi. Wym. akwarium 120x50x50 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Meeka - Chetnie dobiera sie w pary. Najodpowiedniejsza jest temperatura w granicach 22°C do 26°C (optymalna 24°C), twardość około 8°n, a odczyn około 7 pH.

Paletki - Ryby stadne. W naturze paletki żyją w wodach miękkich o twardosci 3 i kwaśnych PH około 6. Podobnie w akwariach - woda bardzo miekka i kwasna. Temperatura powyzej 27 stopni

Skalary - Ryby stadne. Optymalna temperatura wynosi 26-28°C, pH 6,5-7,3, twardość ogólna około 8

P. Skosnopregie - Ryby stadne. Tolerują temperatury z zakresu 22-25C, twardosc wody 2 - 15, pH 6,0 - 7,2

Zwroc uwage na to, ze chcesz hodować niektore ryby stadne w parach, co moze zle wplynac na ich samopoczucie. Ja na twoim miejscu zrezygnowalabym z Paletek. Maja o wiele wieksze wymagania niz reszta twoich ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, mogę zostać przy stadkach.

No a Paletki mam i nie chciałbym się ich pozbywać.

Chyba można jakoś wypośrodkować ich wymagania, aby wszystkie były zadowolone- mówię tu o ph wody.

Po za tym, co do danych, które podałeś to w literaturze są pewne różnice. Np. Paletki=pH6,5

Pytanie tylko czy to akwarium nie będzie dla nich za małe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pielegnica meeka-Nie mogą mieć towarzyszy w czasie tarła, ponieważ wtedy stają się bardziej agresywne. pamieta o tym ogólnie nie powinno sie trzymać pielęgnic ze skalarami ale te są spokjniejsze zresztą znajomy moich rodziców miał skalary z pielegnicami pawiookimi i nic sobie nie robiły cóż teoria i pratyka to nie to samo powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...