Skocz do zawartości

Nowe doświadczenie-300L.


monk1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zostałem ostatnio poproszony o zajęcie się akwarium o pojemności 300L z restauracji. I chciałbym się z wami skonsultować co do obsady.

Aktualnie jest:
2x pielęgnica meeka
2x zbrojnik niebieski.

Są to leciwe ryby-jeden z tych zbrojników ma 14 lat (rzekomo). Te meeki wpuszczę do mojego zbiornika, lub poszukam kogoś w mieście to może ma meeki. A zbrojniki zostawię-temu jednemu to nie przepowiadam już długiego życia.

Jeśli chodzi o dokładne parametry wody to będę niestety znał je dopiero w środę. Ale mam przygotować już jakąś propozycję. To co ja bym tam widział:

Skalary-tylko średnio wiem ile ich dać, ale myślę że 6 sztuk było by optymalnie-tym bardziej jak już dorosną...
Do tego ławicę, tylko zastanawiam się nad: 
a) miedziki 15 sztuk; plus neon innesa 15 sztuk.
b) jedna ławica (miedzik, lub neon) ale duża, 25 sztuk

Bocja wspaniała-ale bocje dopiero gdzieś za pół roku, chciałbym pierw dobrze urządzić obsadzić roślinkami, przyszykować dostatecznie sporo kryjówek.


Jakieś rady? Co źle? Co sądzicie?:) Jeśli chodzi o ławice to myślę można zmienić, ale miałem już neony i miedziki i obie mi się bardzo podobają.


Z góry bardzo dziękuję za każdą uwagę, krytykę i podpowiedź ;)

ps, jak tylko będę miał aktualne parametry wody to będę pisał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...