Skocz do zawartości

Ceramika w kaskadzie NF-600 - pomoc


dudekd55
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W swojej kaskadzie mam plastikowe wkłady, w których mam gąbkę (to chyba gąbka) i węgiel.

Węgiel chcę zastąpić ceramiką, z którą mam pewien problem.

 

Otóż nie mieści się do plastikowych wkładów (koszyczków). Mógłbym je tam niby jakoś zmieścić, ale koszyczka już nie zamknę.

Jedyne rozwiązanie to wsadzenie ceramiki w woreczki i woreczki pomiędzy wkładami (na zdjęciu).

Nie wiem tylko czy może tak zostać... Czy nie będzie to za bardzo hamować przepływu wody?

post-21084-0-70328500-1402076587_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel już wyciągnąłem. W jego miejsce do koszyczków próbowałem wcisnąć ceramikę, ale nie mogę wtedy zamknąć koszyczków, stąd pytam czy ceramika może być tak jak ją wsadziłem?

 

Ewentualnie takie niedomknięte koszyczki może związać nitką, żeby mi się nie rozpadały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja teraz wygląda tak, że w każdym wkładzie jest gąbka i nic więcej.

 

Czy mogę wyjąć jeden wkład (ten bliżej wypływu z filtra) i w miejscu, które się zrobi wsadzę ceramikę w woreczku lub wsypię ją luzem?

 

Duże zanieczyszczenia zatrzymywałyby się od razu na pierwszej gąbce i później woda przepływałaby już tylko przez ceramikę.

Edytowane przez dudekd55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek1702, dzięki wielkie.

 

Nie mam czasu dzisiaj jechać po gąbkę, a chcę jak najszybciej zalać akwa, więc póki co wsadzę 2 gąbki do jednego pojemniczka i za nim wsadzę ceramikę :)

 

Temat do zamknięcia

Edytowane przez dudekd55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...