Skocz do zawartości

filtr Eheim 2226; Akwa 300l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Mam pytanko, chcę założyć akwarium 300l i stanąłem na wyborze filtra. Zastanawiałem się nad fluvalem 305, fluvalem 405, eheimem 2226 oraz nad eheimem 2228.

Raczej był bym skłonny kupić eheima niż fluvala ponieważ troche poczytałem i podobno eheim jest lepszy niż fluval. Jendak, chciałbym się również dowiedzieć jakie jest wasze zdanie. Zauważyłem również ze filtr eheim 2226 od 2228 jest nie dużo droższy, jednak 2228 jest przeznaczony do większego akwarium i stąd moje pytanie czy można kupic filtr przeznaczony do większego akwarium(eheim 2228) i wsadzić go do mniejszego(300l)? czy wywoła to efekt pralki? W moim akwarium będą tylko paletki i glonojady.

Z góry dzięki za odpowiedzieć i przepraszam za błędy jeżeli jakieś popełniłem.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajniejszy filtr możesz stosować w mniejszym baniaku.Osobiście mam 2226 i szczerze powiem że kupiłbym też profesorka,ale już z grzałką w środku...

BTW

Jeśli będziesz chciał stosować CO2 i do tego dyfuzor z biobalami to wtedy lepiej mieć zapas wydajności przepływowej filtra ponieważ w niektórych przypadkach przy mieszaniu dwutlenku odnotowano straty nawet o 1/3.

Do tego jeśli zastosujesz deszczownicę to efektu pralki unikniesz,poza tym masz też we wszystkich wymienionych opcjach możliwość regulacji przepływu na we/wy filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam eheima 2228 w 300 l i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Długo się zastanawiałem i sporo czytałem zanim zdecydowałem się na ten wybór ale jak dotąd nie żałuję. Wcześniej nie miałem żadnego kubełka więc nie mam porównania z innymi markami ale ten filterek jest super. Jeśli chodzi o ruch wody to faktycznie jest spory, więc skierowałem deszczownicę na szybę i po problemie, a większa ilość wkładów filtrujących jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...