Skocz do zawartości

kot lucek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym założyć krewetkarium i mam pytanie, czy ten zestaw byłby odpowiedni:

 

Akwarium

 

Aquael Shrimp Set 30

 

Filtr

Aquael Pat Mini

 

Grzałka

 

Heatzone 15W (nie wiem czy do krewetek potrzebna)

 

Oświetlenie

 

Decolight Leddy Tube 6W

 

Podłoże

 

Biały Piasek Ceramiczny 1-2 mm

 

Rośliny

 

Hemianthus Micranthemoides

 

Eleocharis Parvula

 

5x Gałęzatka

 

Phoenix Moss

 

Obsada

 

10x Fire Red

 

10x Blue Perl

 

10x Cristal Red

 

10x Yellow

(Wiem że będą się krzyżować)

 

Zastanawiałem się czy mogę dać do tego 2 lub 4 raczki Cambarellus Texanus. Czy krewetki zaczną mi wtedy znikać w zawrotnym tempie, czy będą to tylko sporadyczne ataki na osłabione, chore lub przechodzące wylinkę osobniki.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady.

Edytowane przez kot lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oświetlenie za słabe kup lampkę akwarystyczną 11w ok 47zł (na giełdzie akwarystycznej kupisz za (35-40zł) http://allegro.pl/oswietlenie-lampka-decolight-11w-6500k-aquael-i4294977871.html Podłoże: polecam ci podłoże aktywne (z czasem uwalnia substancje dzięki którym rośliny lepiej rosną) jest czarne (krewetki są na nim bardzo dobrze widoczne). Tylko przy podłożu aktywnym teoretycznie musisz resetować (wymieniać całe podłoże na nowe) krewetkarium co 1,5-2lat (zależy od podłoża). Jeśli go nie zresetujesz masz taki jakby czarno brązowy piasek.Grzałkę musisz mieć minimum 25w(oczywiście z termostatem).Co do raków to nie wiem :( Nigdy nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crystale mają inne wymagania niż Neocardina.

Crystale wymagają podłoża aktywnego (restart co jakieś pół roku, zależy ile trzyma) i wody RO.

Więc lepiej z nich zrezygnuj.

Oświetlenie ok (to ledy...).

Grzałka niepotrzebna, krewetki nie lubią wysokiej temp. Przygotuj się na chłodzenie wody w lecie, a nie jej grzanie.

 

Za małe akwarium dla krewetek+raków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...