Skocz do zawartości

Obsada 40 l


xradar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Jestem tu nowy więc z góry sory za wpadki :)

Posiadam akwarium 45l, jestem początkujący, od nie dawna zacząłem interesować się akwarystyką. Jako dziecko pamiętam ze w domu zawsze były rybki i tata hodował, jednak kompletnie wtedy mnie to nie interesowało :)

 

Do rzeczy, otrzymałem ostatnio akwarium i zacząłem kompletować sobie obsadę, część rybek już była część dokupiłem, dostałem, jednak mam wrażenie że chyba trochę jest za ciasne na moje rybki. 

 

Posiadam:

- 8 neonków innesa

- 6 dino

- 2 gupiki pawie oczko

- 2 mieczyki

- 2 molinezje ostrouste

- 2 molinezje velifera

- 2 bystrzyki ozdobne

- krewetkę

- glonojada zbrojnika

 

Oczywiście w akwarium są jeszcze 4 duże żywe roślinki i dwie małe.

 

Powiedzcie, jaki powinienem zakupić zbiornik do tej obsady?

Będę chciał nabyć jeszcze 6 sumików szklistych wg encyklopedii można je hodować w takim towarzystwie.

 

 

Co mogę zrobić aby ryby się nie męczyły, wiem że jest ich za dużo, ale tak jak wspomniałem nie na wszystko miałem wpływ, część ryb było z akwarium, cześć dostałem, coś tam dokupiłem.

 

Chcę aby wszystko było jak należy dlatego proszę was o poradę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj wszystkie ryby... Prawie żdna nie powinna znaleźć się w akwarium 50cm.

Sumiki szkliste w takiej szklance? Akwarium 80cm to minimum, podobnie dla molinezji.

Danio też potrzebują dłuższego akwarium, są to ruchliwe ryby.

Mieczyki rosną do 15cm i uważam, że akwarium 90/100cm jest dopiero dla nich optymalne.

Zbrojnik też 80cm minimum.

Dla neonków też akwarium jest za małe.

 

Oddaj wszystkie ryby do sklepu lub na tablicy i zacznij od nowa czytając jakie wymagania mają ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zbiornik do tej obsady ? :D Jak największy. Nie no napisz jakie masz możliwości, jakie akwarium możesz postawić. Myśle, że akwarium coś koło 200 l, troche mniejsze może żeby to minimum 80cm było i pomyślimy o obsadzie .

Looknij jakiej temp. i parametrów wody wymaga w/w obsada. Nawet w x litrów nie można mieć wszystkich ryb.

Nie da się połączyć tych ryb tak, aby wszystkim było dobrze.

 

Twój post jak dla mnie nic nie wznosi do tematu, jak będzie takich więcej to leci ost ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jakie mogę postawić to max 120l, temp w akwa 26st, wg encyklopedii odpowiada wszystkim, oddałem mieczyki, co z resztą? ile ryb i które mogą zostać w tym akwarium?

 

a co jeśli np bym robił moje ryby na dwa akwarium po 45litrów? Taką możliwość też mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Danio też potrzebują dłuższego akwarium, są to ruchliwe ryby. Mieczyki rosną do 15cm i uważam, że akwarium 90/100cm jest dopiero dla nich optymalne. Zbrojnik też 80cm minimum. Dla neonków też akwarium jest za małe.
 

 

Oddaj wszystkie ryby. Prawie wszystkie się nie nadają. Założysz akwarium z pomocą forum, tak jak się powinno. Oczywiście jeśli tego chcesz. 

Internet kłamie. Danio i Innesa to zimnowodne ryby, temp. nie powinna przekraczać 24*C. Najlepiej w granicach 22-23*C.

Stawiaj jak największe. 

Czytaj http://forum.superakwarium.pl/forum-4/announcement-4-ciekawe-tematy-zajrzyj-koniecznie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 45 litrów jest zdecydowanie za małym na takie rybki.

Te rybki które wypisales, powinienes wszystkie oddać, ponieważ jest ich po 1. za dużo, i nie da wybrać się odpowiednich parametrów wody dla każdej z nich, tak, aby wszyskim to odpowiadało.

Jeżeli jestes początkującym akwaystą, poczytaj poradniki, na temat odbsad. Jako początkujący, radziłbym również zacząć od mniejszego akwarium, tj. np. około 60/100l.

Życzę powodzenia, w dalszym prowadzeniu akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...