Skocz do zawartości

Prezent dla syna


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc
Mam prosbe: moj syn dostal w prezencie akwarium jakies 60 litrow. Chcialbym kupic do niego sprzet i jakies rybki, dodam ze nie mam pojecia o rybkach, ale szkoda mi dzieciaka bo sie strasznie napalil;)
Bardzo prosze o pomoc co kupic konkretnie, najlepiej nazwy konkretne (koszty nie graja roli), no i jakie rybki tak zeby najlatwiej je mozna przy zyciu utrzymac. Podejzewam ze syn bedzie sam rozwijal dalej, tylko zalezy mi zeby sie nie zniechecil. Bardzo dziekuje za wszelkie porady.
 

Regulamin 6.1. Akceptowałeś, przestrzegaj! Mapet

Edytowane przez Mapet
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jest pokrywa, lampa, i podajnik pokarmu (mozna go odczepiac)
A te startery?
A dodam jeszcze ze tu gdzie mieszkam nie ma mineralow w kranowie (nie ma osadu z kamienia itp.), tu moje pytanie czy to dobrze czy cos by sie przydalo zrobic dodatkowo?
Juz czytalem ale co forum to co innego pisza bylem w sklepie i tam to juz calkiem mi mlynek w mozgu zrobili :(
Parametry wody, i lektura w dziale :) i później dopiero sie pytamy bo nie będą wszyscy za ciebie robić.

Ja wiem, ale juz czytalm wiele forow i co osoba to co innego pisze, a w sklepie to juz calkiem mlynek w glowie mi zrobili:(

 

Regulamin 6.1. Używaj polskich znaków. Mapet

Edytowane przez Mapet
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie nic mądrego zazwyczaj nie doradzą, na tym forum w każdym z działów są podklejone tematy w których są podstawowe informacje. musisz zacząć od czytania o zakładaniu akwarium, cyklu azotowym, na dobranie obsady przyjdzie czas tylko najpierw trzeba znać PH, GH, KH żeby wiedzieć jakie ryby mogą być w tej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-4-ciekawe-tematy-zajrzyj-koniecznie/

Poczytaj to razem z dzieckiem. Niech wie, że akwarium nie tylko sobie stoi, ale wymaga poświęcenia masy czasu.

 

Tak jak pisze belzebub532 sprzedawcy nic mądrego nie doradzą. Wcisną wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poczytać dużo o dojrzewaniu akwarium, musisz poczekać minimum 3 tygodnie, aż woda dojrzeje, pomysleć na odbsadą, roslinkami.

Kupić przedewszystkim testery do wody/ napewno nie paskowe bo do niczego się nie dają.

Najważniejsze parametry wody to NO2/ 0,5mgl/l jest już szkodliwe & NO3 równie ważne, twardosć wody, i ph.

Jeżeli chcesz wszystko utrzymać w porządku, musisz o tym dużo poczytać, akwarystyka nie jest łatwą sprawą,/ tylko na początek, potem tylko podmiany wody, sprawdzanie parametrów wody, i prawidłowe nawożenie, żeby nie powstawały glony.

 

Jeżeli chodzi o koszty to zależy, ja również mam akwarium 60 l, i wydałem na nie 400 złotych, razem z filtrem i grzałką.

Do tego doszedł żwir, ryby, rosliny,napowietrzacz, testery, nawożenie, preparaty itd..

Razem wyniosło mnie ponad 1000 zł, ale to zależy od tego, jakie chcesz mieć rosliny, itd.

Powodzenia w zakładaniu akwarium !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...