Skocz do zawartości

Wybór mikro i makro elementów przy kupnie


Koniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

piszę w sprawię nawożenia, przeczytałem już obszerne artykuły zamieszone na forum.

Przy moim świetle 0,55W/L dozuję codziennie CO2, jednakże chciałbym również zacząć nawozić mikro i makro elementami. I tutaj zastanawiam się nad kupnem z allegro. Przeglądałem aukcje i natrafiłem na najprostsze, bo rozrobione już nawozy. Zależy mi właśnie, żeby były gotowe do użycia, co sądzicie? Może coś polecicie w zamian?

http://allegro.pl/nawoz-symfonia-zlota-150dni-koncentrat-dyfuzor-co2-i4141360106.html

http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-makro-mikro-koncentrat-roslinyco2-i4188285537.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Symfonia złota. Otrzymuje ze znanego wszystkim nawozu ogrodniczego do którego dodatkowo dodałem kilka składników uzupełniających jego skład.

Czyli Intermag plus wzbogacony chelatem. Kupisz buteleczkę intermagu za 8zł (100 ml) i kilka gram chelatu żelaza a starczy Ci na bardzo długo.

 

 

Składa się z 12 składników w tym wielu soli, Np k2so4, dodatkowo zabezpieczony przed rozwojem bakterii i grzybów 2 nieszkodliwymi konserwantami(długa ważność nawozu).

Suche sole przeżyją  5 razy jego nawozy a namieszasz Sobie odpowiednio dla Swojego akwarium.

Tutaj masz bez możliwości korekty danego pierwiastka. A te 12 to chyba razem z mikro....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te sole z linka oraz symfonie przy okazji. Możesz wyjaśnić na czym polega problem, bo tak ogólnikowo napisałeś i nie wiem w czym błąd.

Nie wiem czy zwiększyć czy zmniejszyć światło, sole czy o co chodzi?

 

A i pomyłka. Mam 0,51W/L

Edytowane przez Koniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że rośliny w każdym akwarium pobierają różne pierwiastki w różnych ilościach, nie masz wpływu na ich podawanie i nie masz możliwości korekty, bo całe makro namieszane jest razem.

Światło limituje ich pobieranie - im wiecej światła tym wiecej rośliny pobierają, tym masz większe rozbierzności w stosunkach, wiecej lejesz soli, coraz większe rozbierzności, koło sie zamyka i glony...

Przeczytaj temat Łorena o nawożeniu, dużo Ci to wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK teraz rozumiem:)

Z tego co wiem 0,51W/L to taka optymalna dawka. Ogólnie krasnorosty jakieś mi wyskoczyły dużo wcześniej, więc zacząłem podawać CO2, nie pomogło "aż tak", więc teraz nawoże. Sprawdze to co kupiłem, skończy się to przejdę na Twoją metode by kupić wszystko osobno i dawkować :)
a powiesz mi chociaż czy przy takich solach co kupiłem jak na opakowaniu:

MAKRO 2,5/100
MIKRO 2/100
 
to przy świetle 0,51W/L dawać więcej czy to optymalna dawka? Akwarium średnio+ zarośnięte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...