Skocz do zawartości

obsada 45 l


thug94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem tu nowy , zaczynam dopiero z akwarystyką, ale już trochę czytałem . Mam zbiornik 54 l . Wymiary to : 30,30,60 . Mam pytanie co do obsady ryb . Myślałem nad połączeniem :

 

-6 x Neon Inessa

- 5 x Hokejówka Amazońska

- 5 x Razbora Klinowa

- 3 kiryski

 

lub

 

-7-9 x Neon Inessa

-4-5 x Brzanka Sumatrzanska

-4 Otoski

 

Proszę o doradzenie mi czy taki zestaw będzie odpowiedni, a jak nie , to proszę o sugestie .

 

Odczynniki ze strony Wodociągów : 

 

Odczyn 7,2-8

Stężenie amoniaku 0,5

Stężenie azotanów 50

Stężenie azotynów 0,1

Stężenie żelaza 0,2

Stężenie manganu 0,05

Twardość ogólna: 250

Edytowane przez thug94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirystki są stadne także minimum 6 sztuk proponuję (np. Kirysek Panda - jeśli parametry byś dostosował). Wodę masz twardą i ph wysokie na wszystkie te ryby. W takim akwa lepiej jakbyś postawił na jeden gatunek ryby ławicowej. Co do szczegółowych danych obsady się nie wypowiem bo aż tak na wymaganych parametrach się nie znam. Zaznaczam, że dla ryb dennych ( w tym przypadku kirysków) wymagany jest piasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirystki są stadne także minimum 6 sztuk proponuję (np. Kirysek Panda - jeśli parametry byś dostosował). Wodę masz twardą i ph wysokie na wszystkie te ryby. W takim akwa lepiej jakbyś postawił na jeden gatunek ryby ławicowej. Co do szczegółowych danych obsady się nie wypowiem bo aż tak na wymaganych parametrach się nie znam. Zaznaczam, że dla ryb dennych ( w tym przypadku kirysków) wymagany jest piasek.

W takim wypadku Kiryski odpadają ,  gdyż mam czarny żwirek na dnie . 

 

Edit: Doradźcie nowicjuszowi  :)   Za jakiś tydzień chciałbym już wpuszczać rybki . Akwarium już "dojrzewa" tydzień . 

 

Regulamin 6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”. Krzysiek1702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stadko min 6 sztuk ławica 12 więc jedna ławica najlepiej neony bo na razbory trochę przymałe na hokejówki też. Co do parametrów zakwaś delikatnie Daj 12 Neonów i 5 samczyków gupika jak dla mnie byłoby kolorowo i ładnie a jak masz okazje tanio kupić krewetki byś miał na dno. 

Edytowane przez Misiek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

za jakiś tydzień chciałbym już wpuszczać rybki . Akwarium już "dojrzewa" tydzień .

I niech sobie tak dojrzewa, dojrzewa i jeszcze raz dojrzewa. Nie popełnij "tego" błędu już na starcie. Nie zarybiaj za szybo zbiornika, a natura wynagrodzi to Tobie w przyszłości ;-) .

Jak już zbiornik dojrzeje (stwierdzisz to na podstawie wyników testów, które zapewne posiadasz ;-) ) i parametry chemiczne wody ustabilizują się, to ja bym widział tam tak jak pisał Krzysiek1702 Neony lub Rozbory + stadko jakiś Krewetek. No i najprawdopodobniej będziesz musiał delikatnie zjechać z parametrami, Ph i Gh w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niech sobie tak dojrzewa, dojrzewa i jeszcze raz dojrzewa. Nie popełnij "tego" błędu już na starcie. Nie zarybiaj za szybo zbiornika, a natura wynagrodzi to Tobie w przyszłości ;-) .

Jak już zbiornik dojrzeje (stwierdzisz to na podstawie wyników testów, które zapewne posiadasz ;-) ) i parametry chemiczne wody ustabilizują się, to ja bym widział tam tak jak pisał Krzysiek1702 Neony lub Rozbory + stadko jakiś Krewetek. No i najprawdopodobniej będziesz musiał delikatnie zjechać z parametrami, Ph i Gh w dół.

Neonki są okej, ale krewetki raczej odpadają, nie mam jakoś na nie zajawki :) Tylko co do neonków , jakieś ciekawe połaczenie . A i jeszcze jedno , nie potrzeba wtedy żadnych ryb odpowiedzialnych za czystosc ?  typu glonojad , otosek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , nie chce zakładać nowego tematu , wieć napisze tutaj . Kupiłem wczoraj 8 Neonków Inessa i 4 Otoski. Wszystkie mają się dobrze, tlyko jeden z Neonków jest osowiały i nie ma takich kolorów jak pozostałe . Usunąć go z akwarium do miski , żeby tam "posiedział " przez dzień , dwa ? Czy go zostawić w akwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Usunąć go z akwarium do miski , żeby tam "posiedział " przez dzień , dwa ? Czy go zostawić w akwa ?

Kupowane ryby powinno najpierw się umieszczać w zbiorniku kwarantannowym. Następnie po 2-3 tygodniach, jeśli nic im nie będzie dolegać można je umieszczać w akwarium docelowym. Robi się tak żeby uniknąć przenoszenia różnych chorób np. ze sklepów zoologicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowane ryby powinno najpierw się umieszczać w zbiorniku kwarantannowym. Następnie po 2-3 tygodniach, jeśli nic im nie będzie dolegać można je umieszczać w akwarium docelowym. Robi się tak żeby uniknąć przenoszenia różnych chorób np. ze sklepów zoologicznych.

Wiem o tym , ale nie mam dodatkowego zbiornika , także kwarantanna nie wchodziła w grę , ale leżały z 40 min w workach w akwarium i dolewalem stopniowo wody . W sumie , to jest już chyba lepiej , nieco "odżył " :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...