Skocz do zawartości

Babelki powietrza w silikonie


Kitka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie techniczne do doswiadczonych akwarystów. Zakupiłam akwarium 180 l juwel, uzywane. Przy dokładnym ogladaniu akwa zauwazylam bable powietrza w silikonie na łączeniach szyb. Czy nie spowoduja one rozszczelnienia akwa ? Nie chcialabym zalewac akwa nie majac pewnosci ze nie bede miala stawu w salonie. Jesli jest to niebezpieczne to czy da sie cos z tym zrobic ?

Dzieki za podpowiedzi ;)

Sorki za pisownie ale nie mam polskiej klawiatury.

Regulamin 6.1. Akceptowałaś regulamin to go przestrzegaj! Mapet

 

Witam,

Mam pytanie techniczne do doswiadczonych akwarystów. Zakupiłam akwarium 180 l juwel, uzywane. Przy dokładnym ogladaniu akwa zauwazylam bable powietrza w silikonie na łączeniach szyb. Czy nie spowoduja one rozszczelnienia akwa ? Nie chcialabym zalewac akwa nie majac pewnosci ze nie bede miala stawu w salonie. Jesli jest to niebezpieczne to czy da sie cos z tym zrobic ?

Dzieki za podpowiedzi ;)

 

Regulamin 6.1. Akceptowałaś regulamin to go przestrzegaj! Mapet

post-20680-0-61617800-1399291970_thumb.jpg

Edytowane przez Kitka
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie techniczne do doswiadczonych akwarystów. Zakupiłam akwarium 180 l juwel, uzywane. Przy dokładnym ogladaniu akwa zauwazylam bable powietrza w silikonie na łączeniach szyb. Czy nie spowoduja one rozszczelnienia akwa ? Nie chcialabym zalewac akwa nie majac pewnosci ze nie bede miala stawu w salonie. Jesli jest to niebezpieczne to czy da sie cos z tym zrobic ?

Dzieki za podpowiedzi ;)

Witam ,to raczej wygląda na zbyt małą ilość silikonu w tych miejscach,dlatego spoina nie jest jednolita. Cieżko określić jak się zachowa zbiornik. Ale z drugiej strony skoro było używane i było wszystko dobrze, to myślę ,że można zalewać.

 

Mapet

Edytowane przez Mapet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w moim baniaku 72l. Po niecałym roku od kupienia zaczęły pojawiać się identyczne bąbelki i z czasem stawały się coraz większe, wyglądało to później jakby po prostu silikon odklejał się od szyby... Jak to się skończyło się nie dowiedziałem bo jak połowa jednego łączenia była już w ,bąblach'' wylałem wodę ze zbiornika. Na Twoim miejscu spróbowałbym to jakoś zabezpieczyć, bo pewnie bąbelkom tak jak u mnie, zachce się powiększać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To akwarium było sklejone samodzielnie przez sprzedającego albo przez lipną firmę.

Trzeba się zastanowić dlaczego gośc je sprzedał.

Bąble świadczą o słabym dociśnięciu tafli szkła co osłabia spoiny, akwarium jest na lata, a to może sie szybko rozkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnij tam po prostu dużo silikonu. Nalej na palec płyn do mycia naczyń (silikon nie lepi się do palca i możesz równo go rozprowadzić)  i rozprowadź grubą warstwę silikonu po brzegach. Tak jakbyś jeszcze raz sklejał akwa., zrób tak od wewnątrz i od zewnątrz. :)

Edytowane przez ibrachim12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...