Skocz do zawartości

216 l obsada


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Interesuja mnie porady co do obsadzenia zbiornika.

 

Jedyna aktualnie pewna sprawa jest harem 3-4 + 1 p.kakadu.

 

Milo by bylo miec w skladzie jesli nie ma przeciwskazan:

25-30 neonow innesa,

Kilka (5-6) kiryskow - chyba lamparcich.

Para (1+1) skalarow

Gupiki 6+2.

 

Interesuja mnie wszelkie porady i propozycje obsad.

 

Nic ( poza p.kakadu) nie jest jeszcze przesadzane wiec wezme pod uwage kazdy pomysl.

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki fajny spory zbiornik a Ty chcesz trzymać w nim Gupiki?, taką małą rybkę. Jak dołożysz do gupików 25-30 neonów to będzie kolorowo jak w książkach dla dzieci.

Gdybym zarybiał 216L zdecydowałbym się na inne ryby.

I wśród nich ta para skalarów...

 

Wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje ale są takie np:

 

Tęczanki neonowe http://www.superakwarium.pl/teczanka-neonowa-id821.html wokół nich można zbudować obsadę.

Widziałem już takie podrośnięte t. neonowe 999 razy piękniejsze od n. innesa (uwzględniając że: "o gustach się nie dyskutuje") :D

 

Pozdr. Yakasu

 

PS. tak jak napisał Kirysek poniżej mojego posta, do takiego zbiornika weź ciekawe pielęgnice. Jest co obserwować, bo jak ja to mówię: Neony innesa mają tylko jedną zaletę ---> ładnie wyglądają ale nudne są strasznie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym zaproponowal koledze duże pielęgnice. naprawdę jest co obserwować :)

 

np. p. miodowa. a. pomarańczowopłetwa, a. żółta, ewentualnie do skalarów mniejsze pielęgnice A. Cętkowana, A. z Maroni cudne ryby

Myslalem ze to akwarium bedzie za male dla pielegnic...

Hmmm, szczerze mowiac myslalem o pielegnicach ale nie wiem czy dam sobie rade, bo te akwarium to powrot do hobby po okolo 15 letniej przerwie.

 

Pytanie ile pielegnic mogloby mieszkac w tym zbiorniku i z ktora mam szanse sobie poradzic w hodowli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niektóre pielęgnice powiedzmy "nie tolerują" roślin ale a. pomarańczowopłetwym nie przeszkadzają.

 

Kirysek przy okazji ty masz taką ładną u siebie Żabę ---> Echinodorus Amazonicus :D jak długo ja już masz ??

 

Pozdr. Yakasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...