Skocz do zawartości

Prośba o indetyfikację glonu


nick1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z glonami to ja wiem, ale niestety nie potrafie sobie z nimi poradzić. Pisałam już tu kilka wątków, próbowałam WIELU sposobów ale nic to niedaje, wszystkie pomysły z tego forum zostały wyczerpane. Atosunki azotanów do fosforanów w normie, sole podaje prawidłowo, oświetlenie ok, wymiana wody, filtracja, wszystko ok a glony jak były tak są z tym że teraz to głównie nitki, krasnale się cofają.W najbliższych dniach będę zakładała bimbrownie-zobaczymy jak efekt. 

 

Prosze innych o potwierdzenie czy to pleśń i rady jak się tego pozbyć?

 

Pisownia!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam już tu kilka wątków, próbowałam WIELU sposobów ale nic to niedaje,

 

 

krasnale się cofają

A jednak...

 

Może problem tkwi w tym, że starasz się "chwycić zbyt wiele srok za ogon" na raz.

W akwarystyce, jak w życiu. Cierpliwości nigdy za wiele, a cel nie zawsze uświęca środki.

Jeśli zakładając wątek miałaś na myśli te krótkie delikatne nitki (między innymi glonami), to faktycznie wygląda to jak Oedagonium (ale głowy obciąć bym sobie nie dał). Myślę, że dołożenie CO2 może pomóc.

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pleśni to ja nie mądra...przecież niedawno leczyłam rybki na pasożyty, lek wyjałowił mi to wodę i pewnie teraz akwa na nowo dojrzewa :)

 

Najbardziej mi chodzi o te które są na roślinach, tych starszych llściach- to są też takie niteczki ale krótkie, dziadostwo mi je niszczy. Chce zrobić taką prostą bimbrownie - drożdże, kostka lipowa itd. Myślicie,że na te glony pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślicie,że na te glony pomoże?

Tak, na pewno pomoże we wzroście roślinom.

Rosnące rośliny same w sobie działają glono-bójczo- wydzielanymi związkami chemicznymi blokują ich rozrost.

Dlatego naprzykład niektóre rośliny nie mogą rosnąć koło siebie, pomaga tylko przesadzenie jednej z nich, podczas gdy reszta równo pnie się w górę.

Przez leki masz również zaburzone biologicznie akwarium co również powoduje, że glony mają się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...