Skocz do zawartości

Ktore akwarium wybrac???


Moxeri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pewien problem dotyczący zakupienia akwarium, a dokładniej mam dwie oferty kupna akwarium od znajomych..

Pierwsze z nich ma 60l brak mi informacji dotyczących wymiarów , dodatkowo pokrywa, filtr, grzałka, żwirek, płyn do wody, 2x zamki za 60zl

 

Drugi jest dość większy wymiary 60x90x60 (sz. dl. wys. ) dodatkowo pompka, napowietrzacz, płyn dezynfekujący 30ml, statek ozdobny, wyławiacz do ryb, sztuczna roślinka (która oczywiście nie będzie wykorzystana) gąbka pod akwarium, brak pokrywy ( myślę ze jestem w stanie ja wykonać ) cena 130 zl

 

Dodam ze mam już 2 zbiorniki w domu :

 

1. Dostałem 40l w nim 2x skalar 2x welon chciałbym pomoc tym rybkom bo te akwarium jest za male dla nich , rybki są już dosyć duże... albo nowe akwarium albo rybki do wydania do zoologicznego...

 

2. 20l mam w nim bojownika i 3 samice   , 4x neon (przeniesione z duzego bo skalary ganialy i zjadly juz 3...)

 

Przy kupnie nowego akwarium jedno będzie likwidowane i zamieniane z większym

 

Proszę o pomoc i rady

 

Pozdrawiam !!!

Edytowane przez Moxeri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pewien problem dotyczący zakupienia akwarium, a dokładniej mam dwie oferty kupna akwarium od znajomych..

Pierwsze z nich ma 60l brak mi informacji dotyczących wymiarów , dodatkowo pokrywa, filtr, grzałka, żwirek, płyn do wody, 2x zamki za 60zl

 

Drugi jest dość większy wymiary 60x90x60 (sz. dl. wys. ) dodatkowo pompka, napowietrzacz, płyn dezynfekujący 30ml, statek ozdobny, wyławiacz do ryb, sztuczna roślinka (która oczywiście nie będzie wykorzystana) gąbka pod akwarium, brak pokrywy ( myślę ze jestem w stanie ja wykonać ) cena 130 zl

 

Dodam ze mam już 2 zbiorniki w domu :

 

1. Dostałem 40l w nim 2x skalar 2x welon chciałbym pomoc tym rybkom bo te akwarium jest za male dla nich , rybki są już dosyć duże... albo nowe akwarium albo rybki do wydania do zoologicznego...

 

2. 20l mam w nim bojownika i 3 samice   , 4x neon (przeniesione z duzego bo skalary ganialy i zjadly juz 3...)

 

Przy kupnie nowego akwarium jedno będzie likwidowane i zamieniane z większym

 

Proszę o pomoc i rady

 

Pozdrawiam !!!

Osobiście wziął bym to 60l.

Skalary, welonki oddaj do sklepu zoologicznego, a obsady bym widział tak:

60l:

1+1 P. ramireza 

10 Neon Innesa 

6 Kirysek Panda/Otosek

40l:

1+3 Bojownik 

Te chemikalia, zamki i sztuczne roślinki i tak ci się nie przydadzą. 

Edytowane przez Gaweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wziął bym to 60l.

Skalary, welonki oddaj do sklepu zoologicznego, a obsady bym widział tak:

60l:

1+1 P. ramireza

10 Neon Innesa

6 Kirysek Panda/Otosek

40l:

1+3 Bojownik

Te chemikalia, zamki i sztuczne roślinki i tak ci się nie przydadzą.

Serio? Radzisz łączyć zimnowodnego neona Innesa i ciepłolubną pielęgniczkę? Innesa do 24*C, a ramireza od 25*C....

Harem bojownika w 40l? Gęsto zarośnięte 60l to jest MINIMUM.

 

Nawet nie wiesz jaką ma wodę i doradzasz obsadę?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego mi mi było wiadomo to Neon Innesa 22-26*C, u mnie żyły w temp. 25*C i nigdy nie miałem z nimi problemu.

Co do bojowników to może i masz rację, trochę się pośpieszyłem nie znając nawet wymiarów akwarium, także poproszę o wymiary 40l.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...