Skocz do zawartości

20l shrimpset


Moroz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym przedstawic swoje akwarium i powypytywac troszke :)

 

kostka 20l, grzalki nie ma,

filtr z zestawu z drobniejsza gabka

podloze aquasubstrate II

oswietlenie 11W 

nawoze : easy carbo codziennie jeden klik i potas raz na tydzien do podmian

rosliny: eleocharis parvula - sadzona wczoraj, gałęzatka, rotala green, phoenix moss, xmas moss

 

obsada na razie bojownik, 2 otoski chwilowo oraz 2 zatoczki pink(bedzie wiecej).

a docelowo krewetki cr oraz cb jezeli uzyskam dobre parametry :-x

 

PH 7.5

GH 10

KH 5

NO3 5

NH3 0

 

i wlasnie z parametrami mam problem.. troszke sa za duze, jak latwo je zbic? wiem, ze szyszki olchy moga troche pomoc (jezeli je wrzuce to maja lezec caly czas w akwa czy tylko do zbicia ph?)

 

oraz na razie podmiany wykonuje odstana woda, a zamierzam wykonywac RO. = lac czysta RO czy pomieszana z kranowa? (w sprawach RO jestem totalnie zielony..) 

 

oraz jaki mineralizator czy cos dodawac do podmienianej RO

 

bede bardzo wdzieczny za udzielone odpowiedzi..

post-20941-0-83896300-1398670724_thumb.jpg

post-20941-0-96396000-1398670725_thumb.jpg

post-20941-0-05454300-1398670727_thumb.jpg

post-20941-0-16437400-1398670728_thumb.jpg

post-20941-0-21352900-1398670767_thumb.jpg

profesjonalne zdjecia telefonem hehe

Edytowane przez Moroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie trochę mocne jak na brak CO2. Wystarczająca byłaby 9W żarówka (rozumiem, że masz coś na podobę decolight aquaela?). Co do zbicia parametrów to na taki litraż tańszym rozwiązaniem byłoby kupowanie wody demineralizowanej (w kauflandzie za 2,99zł za 5l) i taką wodę stosować do podmian. Co tydzień podmieniając ok 20% (4l) wody to nie jest duży wydatek. Wtedy możesz mieszkać wodę demineralizowaną z kranówą w zależności od tego jakie parametry chcesz uzyskać. Rozumiem, że akwa dojrzewało przez 2-3 tygodnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wodzie demineralizowanej czy też RO masz KH i GH równe zeru. Musisz te parametry odpowiednio dopasować dla cr. Najlepiej używając jakiegoś mineralizatora dla krewetek. ASII będzie Ci przez dłuższy czas chłoneło PO4 więc musisz podawać, żeby utrzymać rośliny. Przydałby się też jakiś węgiel, choćby w płynie.

 

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie, nie napisalem, ze podaje CO2 w plynie
podaje easy carbo

 

 

 

Oświetlenie trochę mocne jak na brak CO2

pierwsze slysze ze takie oswietlenie jest za mocne. wszyscy mowia, ze za slabe, a tutaj, ze za mocne hmm. :D no nic, c02 w plynie jest w kazdym badz razie.

 

a wode RO mam u siebie w zoologu 5l za 2.5, wiec stamtad bede bral :)

 

akwarium odstało nawet miesiac..

 

 

 

SII będzie Ci przez dłuższy czas chłoneło PO4 więc musisz podawać

 byc moze kupie easy life fosfo, wtedy ogarne jak go stosowac.

 

 

 

Najlepiej używając jakiegoś mineralizatora dla krewetek.

 

czyli moglbym stosowac do podmian sama wode RO + mineralizator? czy bezpieczniej mieszac wode RO z kranowka? (kranowa ph 7.5)

 

dziekuje za odp !

Edytowane przez Moroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm, dziekuje slicznie, czyli NO3 mam faktycznie 5, wiec PO4 bede musial utrzymac na  poziomie 0.5mg/l = rozumiem :D

 

jutro bede mial baniaczki 5l, wiec pojade sobie we wtorek z butlami do zoologa, wroce i zrobie podmianke wody na 4l RO + mineralizator

 

aa jeszcze jedno, przepraszam, wiem, jestem upierdliwy.. :) 

polecilby mi ktos jakis sprawdzony mineralizator pod crki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na innym forum dowiedzialem sie, iz jezeli mam podloze ASII i zalalem to podloze kranowka, to moge zapomniec o zbijaniu parametrow i trzymaniu w tym zbiorniku kreweci CR.

Czy to prawda? troszke sie zaniepokoilem

 

 

 

//Pisownia + edycja postów. Dbaj o pisownię. Następnym razem będzie ostrzeżenie.

 

Nantai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W akwarium zamieszkały krewecie red cherry smile.png 2 dorosłe (mama, tato) oraz 4 maluteńkie biggrin.png Zdjęcia w krótce.


 


pytanko: warto zacząć nawozić mikro ? Bo mam wrażenie, że rotali zaczyna brakować żelaza, liście lekko żółkną oraz są jakby połamane


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, posiada ktoś z Was jakąś opinię nt PROFITO Easy Life'u ? Ponieważ naczytałem się różnych opinii i jedni piszą, że zawartość Fe w tym nawozie jest odpowiednia, a drudzy zaś piszą, ze po dodaniu Profito ich poziom Fe jest niemalże niewykrywalny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...