Jump to content

Nowe życie w akwarium- tylko co to?

Yogi22
 Share

Recommended Posts

Witam. Po zmianie akwarium przez moją podwodną rodzinkę zauważyłem w starym cooś nowego, nie wiem co to jest, pierwsza myśl to ślimak, ale skąd on wziął się w akwarium? Przesyłam zdjęcia:

efe801acc0.jpg

33f348273d.jpg

Przepraszam za tak małą ilość zdjęć, ale ustawił on się w złej pozycji i trudno go wychwycić, gdy zmieni pozycję postaram dodać więcej zdjęć

EDIT: 

Po dłuższym pooglądaniu go zauważyłem iż chowa on się w "piasku"

7bfb6e101f.jpg

Edited by Yogi22

Pierwsza myśl najlepsza , na moje oko jest to ślimak ( świderek ) , mogłeś go nie widzieć wcześniej bo, większość swojego życia przebywa w podłożu . Bardzo pożyteczne stworzenie .

• Like 1

"Świderki są ślimakami roślinożernymi i padlinożernymi. Ich menu składa się przede wszystkim z glonów, gnijących i martwych roślin, martwej substancji organicznej (detrytusu), resztek pożywienia dla ryb. Dodatkowe dokarmianie z reguły nie jest potrzebne, ale dietę można im urozmaicić kawałkiem jakiegoś świeżego warzywa (odpowiednio wcześniej przygotowanego)."

• Like 1

W sumie to ma szczęście że wraz z wymianą zbiornika moja molinezja zaczęła rodzić i ten stary zbiornik musiał zostać. 

Teraz nowe zadanie to przenieść tego ślimaczka do nowego zbiornika. Dziękuje za pomoc.

Edited by Yogi22

Uwaga mamy progres. W godzinach wieczornych zauważyłem drugiego świderka i mam dla was wyzwanie, jak ich wszystkich przenieść do nowego zbiornika? W sumie zaczynam wątpić że jest ich tylko dwóch :D

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...