Jump to content

Wymagania Rybek.


Recommended Posts

Witam. 

Niedawno zakupiłem akwarium 112L urządziłem i na razie akwarium dojrzewa aby lokatorzy mieli dobrze ;)

Wszystko co niezbędne zakupione itp. i myślę nad obsadą : 6 Kirys Pstry , 6x Otosek , 7-8 Danio pręgowane/zielone

i do tego 2-3 samce Gupika i 4-5 samiczek. W sumie daje nam to 28 rybek. Chciałbym poznać wymagania , optymalne dla tych rybek : pH itp. Zwłaszcza dla Danio i Otosków. Byłbym wdzięczny za konkretne odpowiedzi i krótki opis ;)

Daje zdjęcie mojego akwarium również ;) Aby było lepiej ocenić ;) Co do parametrów jestem wstanie określić pH w skali w granicach 6,8-7,8 oraz GH jako bardzo wysokie (info z wodociągów , mile widziana jakaś porada na zbicie twardości )  , temperatura , chyba standard 25C , grzałka.

post-20881-0-90968900-1397774350_thumb.jpg

Edited by Pstry93
Link to comment
Share on other sites

Kolego trochę samodzielności, chcesz mieć ryby a nawet nie chce Ci się poszukać informacji na ich temat. Do zmiękczania wody służy filtr RO lub podmiany wodą destylowana/demineralizowaną, najpierw jednak musisz wiedzieć jakie masz parametry i do jakich chcesz zejść. Temperatura nie standardowa bo jak zadał byś sobie odrobinę trudu to byś wiedział że danio to ryby zimnolubne.

Edited by belzebub532
Link to comment
Share on other sites

Ok , postaram się dać parametry. Kupie paski 5 w 1 ;) A co do rybek i akwarium , zastanawiają mnie jeszcze 2 rzeczy. Czy nie mam za dużo roślin oraz czy na tym piasku z dodatkiem żwiru , będzie dobrze Kirysa ? Gdzieniegdzie jak widać są kamyczki bazaltowe , ale nie są one jakoś zbite w grupę. są w rożnych odstępach i miejscami ich prawie nie ma. Czy tak jest dobrze ? 

Link to comment
Share on other sites

Roślin nie jest za dużo tylko posadź je według planów np nurzaniec daj do tyłu bo rośnie aż do lustra wody itd. Testy paskowe są mało precyzyjne i moim zdaniem lepiej kupić nawet najtańsze ale kropelkowe. Trochę tego piasku jest więc nie jest tak źle jak na samym żwirze, więc tragedii nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłem testy , niestety , stać mnie było tylko na testy 5 w 1. I wyniki są następujące : ph 7.2 , GH 300 [17.0] , KH 300 [17.0] . Na teście jest " :( " przy KH. Wiec byłbym wdzięczny jak to trochę zmniejszyć ?  Czytałem o liściach dębu. Mógł bym prosić o podanie tego procesu ? I czekam na informacje odnośnie , zaproponowanej przeze mnie obsady ;)

PS: Co do roślin to wskazane jest je teraz przesadzać ? Ponieważ akwarium cały czas dojrzewa i nie chce przerywać procesu ukorzenienia. I co to za roślina taka czerwono zielona ? Nie mogę znaleźć jej nigdzie. 

Aktualne foto akwarium. Nie ma pokrywy ,bo mama wyłączyła zamiast pstryczkiem to wyciągnęła z gniazdka pokrywę i od tej pory nie świeci...

post-20881-0-53488300-1397851452_thumb.jpg

Edited by Pstry93
Link to comment
Share on other sites

Do zmiękczania wody służy filtr RO lub podmiany wodą destylowana/demineralizowaną,

Poczytaj też tu : http://forum.superakwarium.pl/topic/13022-parametry-chemiczne-wody-jak-obni%C5%BCy%C4%87-jak-podwy%C5%BCszy%C4%87/

 

 

Czytałem o liściach dębu

Liście dębu mają wpływ na Ph a nie na twardość wody.

Edited by andy102
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...