Skocz do zawartości

Carbo, a ewentualne pojawianie się filmu bakterynjego.


Aisulim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Od jakiegoś czasu szukam informacji na temat ewentualnego przedawkowania lub podawania carbo "słabej jakości". U siebie zaobserwowałem takie zjawisko (niestety jeszcze do końca nie potwierdzone w praktyce), że po wlaniu carbo (nieznanego producenta) na drugi dzień na tafli wody pojawia się film bakteryjny dosyć gruby (podawane carbo ok.1ml/dobę, akwa 30l). Mimo tego, że wylot filtra jest ustawiony tak aby rozbijał taflę wody, film utrzymuje się. Staram się ustalić czym jest spowodowane pojawianie się filmu bakteryjnego, czy może to tylko przypadek, że pojawia się właśnie po wlaniu carbo. Trzy dni temu robiłem podmianę wody w 20% (akwa 30l) i do dziś nie pojawił mi się film (carbo nie bylo podawane). Będę obserwował co się dzieje na tafli. Wiem, że może to moja głupota, że dałem sobie wcisnąć tańsze carbo w sklepie. Na szczęście na rośliny jak i na obsadę nie wpływa to w żadnym stopniu. Parametry wody też są stabilne. Czy zaobserwowaliście u siebie może takie zjawisko lub wiecie jakie skutki może mieć przedawkowanie węgla w płynie?

 

Serdecznie dzięki za wszelkie odpowiedzi :)

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co , dałeś mi do myślenia , lałem carbo w ilości 4 ml na akwa 126L ( netto 100 ) i miałem film bakteryjny na tafli pomimo poruszania jej przez deszczownię , od trzech tygodni stosuję ocet , co tydzień zwiększając dawkę narazie wlewam 4 ml i tak się teraz zastanawiam , że od tamtej pory filmu BRAK . Może coś w tym jednak jest , lub to jakiś zbiek okoliczności ? Carbo było aqua art.

Edytowane przez grzesio764
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...