Skocz do zawartości

Jakie akwarium wybrać ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

 

Zamierzam przejść na większe akwarium ale mam mały dylemat. Chodzi o wymiary akwarium i cenę.

 

Zastanawiałem się nad 112L i porównując ceny, moją uwagę przykuła dziwna różnica cen. Chodzi o takie zestawy 

 

http://allegro.pl/akwarium-profilowane-112-l-pokrywa-i4061877664.html - 157 zł

 

http://allegro.pl/112l-nowe-akwarium-112-l-profil-pokrywa-tlo-gratis-i4148648737.html- 240 zł 

 

Różnica jak widać jest spora. Może ktoś z was wie z czego to wynika ? Bo na pierwszy rzut oka to za bardzo niczym się ie różnią ?

 

Myślałem również o kupnie akwarium o niestandardowych wymiarach -  80x40x45 lub 80x40x40

 

Pytanie czy w praktyce lepsze jest akwarium szersze czy może wyższe ? 

Proste Czy profil ?

Czy może ktoś z was kupował akwaria klejone na zamówienie czy może kupował gotowce ze sklepów?

Edytowane przez włóczykij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Różnica jak widać jest spora. Może ktoś z was wie z czego to wynika ? Bo na pierwszy rzut oka to za bardzo niczym się ie różnią ?

To jest dziwne akwa z pokrywą za 156 zł sama pokrywa tyle kosztuje.....

Ja bym Ci radził kupić akwa w normalnym sklepie,wówczas możesz obejrzeć szlif,dokładność klejenia.

 

 

Pytanie czy w praktyce lepsze jest akwarium szersze czy może wyższe ? Proste Czy profil ?

To zależy jakie ryby chcesz hodować jeśli np.chcemy hodować skalary lub Paletki wtedy musimy mieć zbiornik i wysoki i długi.

Ale w przypadku innych ryb lepsze jest akwarium szersze niż wyższe,a w przypadku ryb ławicowych ważna tez jest dł.akwarium.

 

 

Czy może ktoś z was kupował akwaria klejone na zamówienie czy może kupował gotowce ze sklepów?

Ja zawsze kupowałem  w sklepie stacjonarnym z tych powodów o których napisałem Ci wyżej.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chodzi mi o neony

Neony Innesa to nie nadają się do hodowli z gupikami ze względu na to że Neony Innesa mają inne wymagania odnośnie parametrów wody niż gupiki.Optymalna temp dla Innesa to 21-22st.C a Ph 5,0-5,5.

Z kolei Neony czerwone wymagają wody o Ph 4,5-6,5

A Gupiki preferują wodę o Ph 6,5-8,0

Jeśli chcesz hodować Neony radził bym Ci zrezygnować z gupików.

Akwarium dla Neonów powinno być raczej szersze i dłuższe niż wyższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne informacje wypisują na różnych forach ;-) .

W akwarystyce chodzi o to żeby zapewnić mieszkańcom naszych zbiorników optymalne warunki do życia, zbliżone do tych naturalnych, a nie o to żeby trzymać ryby w wodzie o skrajnych parametrach chemicznych wody. To co będzie korzyścią dla jednego gatunku, na pewno wpłynie niekorzystnie na drugi gatunek. Myślę tu np. o długości życia i podatności zapadania na choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem akwarium w sklepach w moim mieście i maja chore ceny. Chcą za 112l  150zł szkło + 190 pokrywa gdzie na allegro komplet około 250zł... Pytając o rabat mówią, że cena i tak jest "promocyjna" .Więc dziękuję nie skorzystam.  

 

O filtrach zewnętrznych nie wspominając... allegro 250zl, sklep 400 !!!!!

Edytowane przez włóczykij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włóczykij - sklepy mają wyższe marże, gdyż koszty mają nieporównywalnie większe od sprzedawców na internecie. 

 

Z doświadczenia wiem, iż prostokątne w sensie nieprofilowane łatwiej się czyści i jakoś w moim odczuciu jednak przyjemniej się patrzy na płaskie akwarium niż zaokrąglone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...